Uda kurczaka gotowane, panierowane i smażone.
Uda kurczaka, które dzisiaj proponuję są soczyste, pełne smaku warzyw . Z zewnątrz chrupiąca panierka a w środku soczyste , kruche mięsko. Aby się przekonać zachęcam do wypróbowania tego przepisu. Dodatkowa zachęta to to że z gotowania mięsa przygotowujemy pyszny rosołek, więc mamy dwa w jednym. Polecam
Potrzebne składniki;
2 marchewki,
1 większa pietruszka,
kawałek selera,
kawałek pora,
4 uda z kurczaka,
Dodatkowo;
2 jajka rozbełtane + szczypta soli,
bułka tarta,
olej lub masło klarowne do smażenia,
Sposób przygotowania;
Uda kurczaka oczyszczamy , myjemy, a następnie zalewany wodą tak by uda były zakryte. Doprowadzamy do zagotowania, zdejmujemy powstałe szumowiny, dodajemy obrane przekrojone po długości marchewkę, pietruszkę, dodajemy również kawałek selera oraz kawałek pora. Dodajemy 2 łyżeczki soli i gotujemy tak by uda były prawie miękkie, ale nie rozpadające się.
Po ugotowaniu uda wyjmujemy, delikatnie osuszamy ręcznikiem papierowym. Przygotowujemy panierkę.
Do jednej miski wbijamy jajka i roztrzepujemy je, a do drugiej miski wsypujemy tartą bułkę.







Fajny przepis
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję.;)
UsuńPyszności mięsko:)
OdpowiedzUsuńMiło mi, dziękuję.;)
UsuńSuper przepis dwa w jednym
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję.;)
UsuńZnam to danie z dzieciństwa! Tak się kiedyś wykorzystywało mięso z rosołu i to było przepyszne!
OdpowiedzUsuń