Uda kurczaka gotowane, panierowane i smażone.

Uda kurczaka gotowane, panierowane i smażone.

Uda kurczaka, które dzisiaj proponuję są soczyste, pełne smaku warzyw . Z zewnątrz chrupiąca panierka a w środku soczyste , kruche mięsko. Aby się przekonać zachęcam do wypróbowania tego przepisu. Dodatkowa zachęta to to że z gotowania mięsa przygotowujemy pyszny rosołek, więc mamy dwa w jednym.  Polecam

Potrzebne składniki;

2 marchewki,

1 większa pietruszka,

kawałek selera,

kawałek pora, 

4 uda z kurczaka,

Dodatkowo; 

2 jajka rozbełtane + szczypta soli,

bułka tarta, 

olej lub masło klarowne do smażenia,

Sposób przygotowania;

Uda kurczaka oczyszczamy , myjemy, a następnie zalewany wodą tak by uda były zakryte. Doprowadzamy do zagotowania, zdejmujemy powstałe szumowiny, dodajemy obrane przekrojone po długości marchewkę, pietruszkę, dodajemy również kawałek selera oraz kawałek pora. Dodajemy 2 łyżeczki soli i gotujemy tak by uda były prawie miękkie, ale nie rozpadające się.

Po ugotowaniu uda wyjmujemy, delikatnie osuszamy ręcznikiem papierowym. Przygotowujemy panierkę. 

Do jednej miski wbijamy jajka i roztrzepujemy je, a do drugiej miski wsypujemy tartą bułkę. 


Uda panierujemy najpierw w roztrzepanych jajkach, nastepnie obtaczamy w bułce tartej.


Opanierowane uda smażymy na rozgrzanym oleju z każdej strony, na wolnym ogniu aż uda się ładnie usmażą, a skórka będzie dobrze spieczona. 


Po usmażeniu odsączamy na ręczniku papierowym, podajemy do drugiego dania lub jak samodzielną przekąskę.

Smacznego.










Komentarze

Prześlij komentarz