Szaszłyki z piekarnika.
Kiedy nie umiemy doczekać się grillowania, to możemy to zrobić w piekarniku. Oto proste ale jakże smaczne szaszłyki prosto z piekarnika. Kruche warzywa , rozpływające się w ustach mięsko co trzeba więcej. Tylko się zajadać tymi pysznymi szaszłykami. Polecam jeżeli macie ochotę skosztować taki szaszłyczek.
Składniki;
800 g. filetu z indyka,
1 papryka większa czerwona,
4 średniej wielkości cebule,
250 g. mini pieczarek,
2 łyżki oliwy z oliwek,
sól i pieprz mielony do smaku,
przyprawa do drobiu,
papryka słodka,
Dodatkowo; Patyczki do szaszłyków,
Przygotowanie;
Składniki;
Filet po oczyszczeniu i umyciu osuszyć ręcznikiem papierowym, następnie pokroić w większą kostkę. Przyprawić przyprawami i polać oliwą.
Paprykę oczyścić z gniazd nasiennych, umyć , osuszyć i pokroić w kawałki. Mini pieczarki po umyciu osuszyć, następnie przyprawić papryką słodką i solą.
Cebule po obraniu pokroić w plastry, natomiast cukiernię po umyciu i osuszeniu ręcznikiem papierowym pokroić w plastry i delikatnie oprószyć solą.
Wszystkie przygotowane składniki nabijać na patyczki do szaszłyków według swojego uznania. Piekarnik nagrzać do 160 stopni góra - dół. Na blachę rozłożyć papier do pieczenia, posmarować lekko oliwią i ułożyć szaszłyki. Tak przygotowane szaszłyki włożyć do piekarnika i piec około 30 minut, po czym nastawić funkcję grill i piec jeszcze 50 minut. co jakiś czas obracając szaszłyki.
Szaszłyki po upieczeniu, można podawać.
Smacznego.






Pyszności:)
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
UsuńŚwietnie
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
UsuńSuper pomysł na przyjęcie
OdpowiedzUsuńZgadza się, dziękuję.;)
UsuńMmm, pychota... Już tylko czekać na extra pogodę i do dzieła z grillem!
OdpowiedzUsuńNo już też czekam na te piękne dni. Dziękuję.;)
Usuń