Szarlotka sypana.
Bardzo lubimy szarlotkę sypaną bo jest prosta i łatwa w przygotowaniu, ale również bardzo smaczna. Kiedyś upiekłam to samo ciasto tylko z truskawkami wyszło przepyszne. Ilekroć piekę tę szarlotkę to zapach pieczenia roznosi się po całym mieszkaniu, a po upieczeniu i wystudzeniu przyciąga domowników. Smak szarlotki jest tak pyszny że na jednym kawałku się nie skończy. Dodatkowego smaku dodaje cynamon, który uwielbiam. Polecam
Składniki na ciasto;
2 pełne szklanki mąki pszennej,
2 pełne szkl. kaszy manny,
3/4 szkl. cukru,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
1 łyżeczka sody oczyszczonej,
Składniki z jabłek;
ponad 2 kg. jabłek (szara reneta) lub inne lecz kwaskowe,
3 łyżeczki cynamonu,
4 -5 łyżek cukru,
Dodatkowo;
kostka masła,
tłuszcz do wysmarowania tortownicy,
bułka tarta do oprószenia tortownicy,
cukier puder do oprószenia ciasta,
Sposób przygotowania;
Jabłka po umyciu, obraniu i oczyszczeniu z gniazd nasiennych zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Zasypać cukrem i cynamonem wymieszać.
Po chwili lekko odcisnąć z nadmiaru soku.
Do miski wsypać składniki ciasta i wymieszać.
Kwadratową tortownicę wysmarować tłuszczem i oprószyć bułką tartą. Na spód wyspać jedną trzecią suchych składników, na które rozłożyć połowę masy jabłkowej.
Na jabłka wsypać połowę suchych składników i rozłożyć pozostałe jabłka.
Całość przykryć ostatnią porcją suchych składników.
Na wierzchu rozłożyć na całej powierzchni plasterki masła. Włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec około 1 godziny.
Po upieczeniu ciasto wyjąć , wystudzić i oprószyć cukrem pudrem.
Smacznego










Super przepis
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję , miło mi że się Pani przepis podoba.;)
UsuńŚlicznie wygląda i napewno obłędnie smakuje
OdpowiedzUsuńPrzepyszne ciasto:)
OdpowiedzUsuńDzięki Pani przepisom, moje umiejętności kulinarne rosną, dziękuję.
OdpowiedzUsuńJest mi bardzo miło za tak pochlebny komentarz.;)
UsuńMoja babcia i mama piekły taką szarlotkę i chyba wreszcie ja muszę się do niej zabrać. Twoja wygląda na pyszniutką:)
OdpowiedzUsuń