Sernik bez pieczenia z borówką amerykańską i niebieską galaretką.

Sernik bez pieczenia z borówką amerykańską i niebieską galaretką.

Ten sernik bez pieczenia to tak zwany sernik na zimno. Przepis prosty i łatwy, a efekt widać po serniczku. Bardzo smaczny, orzeźwiający, na okrągłych miękkich biszkoptach nasączonymi rozpuszczalną mocniejszą kawą. Polecam do popołudniowej kawki. 

Składniki;

4 serki waniliowe po 150 g,

1 kubek 400 g. śmietany 12 %,

1 galaretka cytrynowa,

2 galaretki niebieskie, 

6 łyżeczek żelatyny spożywczej,

Dodatkowo;

biszkopty okrągłe,

200 g. borówki amerykańskiej,

kawa rozpuszczalna 1 szkl. do namaczania biszkoptów,

Sposób przygotowania;

Na samym początku przygotować galaretki. Galaretkę cytrynową całkowicie rozpuścić w 300 ml. przegotowanej gorącej wodzie - wystudzić. Galaretki niebieskie rozpuścić w 600 ml. przegotowanej gorącej wodzie, natomiast żelatynę rozpuścić w 100 ml. przegotowanej gorącej wodzie również - wystudzić. 

Do miski przełożyć serki waniliowe oraz jogurt. Wymieszać trzepaczką kuchenną do połączenia, cały czas  mieszając porcjami wlewać wystudzoną galaretkę oraz żelatynę. 

Całość dokładnie wymieszać. Tortownicę o średnicy 24 cm. wyłożyć papierem do pieczenia. Spód wyłożyć okrągłymi biszkoptami nasączonymi kawą rozpuszczalną. Biszkopty zalać lekko tężejąca masą z serków i jogurtu, tak by biszkopty były zakryte. Włożyć do lodówki na około10 minut. do stężenia.

Wyjąć i wlać pozostałą masę. Całość włożyć ponownie do lodówki tak by masa całkowicie stężała. 

Stężone ciasto czyli serniczek wyjąć , na wierzch rozłożyć borówki amerykańskie.

Zalać płynną lekko tężejącą zimną galaretką niebieską, ponownie włożyć do lodówki  do całkowitego  już stężenia. 

Wyjąć, pokroić i zajadać. 


Smacznego


 

Komentarze

Prześlij komentarz