Sernik bez pieczenia z borówką amerykańską i niebieską galaretką.
Ten sernik bez pieczenia to tak zwany sernik na zimno. Przepis prosty i łatwy, a efekt widać po serniczku. Bardzo smaczny, orzeźwiający, na okrągłych miękkich biszkoptach nasączonymi rozpuszczalną mocniejszą kawą. Polecam do popołudniowej kawki.
Składniki;
4 serki waniliowe po 150 g,
1 kubek 400 g. śmietany 12 %,
1 galaretka cytrynowa,
2 galaretki niebieskie,
6 łyżeczek żelatyny spożywczej,
Dodatkowo;
biszkopty okrągłe,
200 g. borówki amerykańskiej,
kawa rozpuszczalna 1 szkl. do namaczania biszkoptów,
Sposób przygotowania;
Na samym początku przygotować galaretki. Galaretkę cytrynową całkowicie rozpuścić w 300 ml. przegotowanej gorącej wodzie - wystudzić. Galaretki niebieskie rozpuścić w 600 ml. przegotowanej gorącej wodzie, natomiast żelatynę rozpuścić w 100 ml. przegotowanej gorącej wodzie również - wystudzić.
Do miski przełożyć serki waniliowe oraz jogurt. Wymieszać trzepaczką kuchenną do połączenia, cały czas mieszając porcjami wlewać wystudzoną galaretkę oraz żelatynę.
Całość dokładnie wymieszać. Tortownicę o średnicy 24 cm. wyłożyć papierem do pieczenia. Spód wyłożyć okrągłymi biszkoptami nasączonymi kawą rozpuszczalną. Biszkopty zalać lekko tężejąca masą z serków i jogurtu, tak by biszkopty były zakryte. Włożyć do lodówki na około10 minut. do stężenia.
Wyjąć i wlać pozostałą masę. Całość włożyć ponownie do lodówki tak by masa całkowicie stężała.
Stężone ciasto czyli serniczek wyjąć , na wierzch rozłożyć borówki amerykańskie.
Zalać płynną lekko tężejącą zimną galaretką niebieską, ponownie włożyć do lodówki do całkowitego już stężenia.
Wyjąć, pokroić i zajadać.










Śliczny i pewnie pyszny
OdpowiedzUsuńOj tak. Dziękuję.;')
UsuńMniam, super
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńPrzepyszne ciasto:)
OdpowiedzUsuńDziękuję serdecznie.;)
UsuńTakie serniczki to ja lubię, nie opadają, szybko się robią i jeszcze maja owoce oraz galaretkę. Pychota:)
OdpowiedzUsuń