Sałatka z sałatą lodowa.
Niezwykle smaczna sałatka, która pięknie się prezentuje i też fajnie smakuje. Kruche warzywa połączone z ugotowanymi na twardo jajkami, świeżą szyneczką i pysznym serem żółtym , wszystko połączone z majonezem z dodatkiem śmietany. Sałatka smakuje wybornie. Może być pysznym dodatkiem do śniadania wielkanocnego czy kolacji, jak również spakowana w pudełko i zabrana do pracy. Polecam
Składniki;
liście sałaty lodowej,
1/2 papryki czerwonej,
mała cebula czerwona,
kawałek sera żółtego,
3 ugotowane jajka,
połówka ogórka zielonego,
duża łyżka śmietany gęstej lub jogurtu greckiego,
2 - 3 łyżki majonezu , najlepiej według uznania,
sól i pieprz świeżo mielony do smaku,
Przygotowanie;
Liście sałaty lodowej nie kroić tylko porozrywać na kawałki do miski, paprykę po oczyszczeniu pokroić w kostkę, jajka u mnie same białka pokroić w kostkę, ser żółty, ogórek zielony i cebulę czerwoną po obraniu pokroić w kostkę.
Do miski do sałaty dodawać pokrojoną paprykę czerwoną, pokrojone białka, ser żółty.






Super przepis
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
Usuń