Sałatka z sałata lodową;

Sałatka z sałatą lodowa.


Niezwykle smaczna sałatka, która pięknie się prezentuje i też fajnie smakuje. Kruche warzywa połączone z  ugotowanymi na twardo jajkami, świeżą szyneczką i pysznym serem żółtym , wszystko połączone z majonezem z dodatkiem śmietany. Sałatka smakuje wybornie. Może być pysznym dodatkiem do śniadania wielkanocnego czy kolacji, jak również spakowana w pudełko i zabrana do pracy. Polecam 

Składniki;

liście sałaty lodowej,

1/2 papryki czerwonej,

mała cebula czerwona,

kawałek sera żółtego,

3 ugotowane jajka, 

połówka ogórka zielonego,

duża łyżka śmietany gęstej lub jogurtu greckiego,

2 - 3 łyżki majonezu , najlepiej według uznania,

sól i pieprz świeżo mielony do smaku,

Przygotowanie;

Liście sałaty lodowej nie kroić tylko porozrywać na kawałki do miski, paprykę po oczyszczeniu pokroić w kostkę, jajka u mnie same białka pokroić w kostkę, ser żółty, ogórek zielony i cebulę czerwoną po obraniu pokroić w kostkę.


Do miski do sałaty dodawać pokrojoną paprykę czerwoną, pokrojone białka,  ser żółty.


Nastepnie ogórek zielony oraz pokrojona w kostkę cebulę. 


Dodać majonez , śmietanę oraz sól i świeżo mielony pieprz.


Wszystko razem wymieszać do połączenia składników. Sałatkę przełożyć na półmisek , oprószyć posiekana cebulką zieloną.
 
Smacznego

Komentarze

Prześlij komentarz