Kawałki kurczaka w panierce kukurydziano - serowej.
Dziś kurczak w panierce z płatków kukurydzianych i startego sera żółtego. Prosto, łatwo i smacznie. Polecam
Składniki;
podwójny filet z kurczaka,
1 szkl. mleka, (szkl. o poj. 250 ml),
1 łyżeczka soli i szczypta mielonego pieprzu do smaku,
po 1 łyżeczce tymianku, ziół prowansalskich i bazylii suszonej,
1 łyżeczka czosnku granulowanego,
1 łyżeczka papryki słodkiej mielonej,
1 łyżeczka przyprawy do drobiu,
mąka kukurydziana do obtoczenia mięsa,
150 g. płatków kukurydzianych,
100 g. sera żółtego lub parmezanu startego na tarce najlepiej drobne oczka,
2 jajka,
olej do smażenia,
Przygotowanie;
Filet z kurczaka umyć i osuszyć ręcznikiem papierowym.
Pokroić na mniejsze kawałki i zalać mlekiem na 1 - 2 godziny.
W między czasie płatki kukurydziane rozgnieść wałkiem, włożyć do miski, dodać starty oraz zioła i wymieszać.
Kurczaka wyjąć z mleka, osączyć na ręczniku papierowym, posolić i lekko oprószyć pieprzem, następnie obtoczyć w mące , w rozbełtanych jajkach i panierować w przygotowanej panierce.
Smażyć na głębokim dobrze rozgrzanym oleju z każdej strony.
Po usmażeniu odsączyć z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.
Smacznego.






Mniam
OdpowiedzUsuńPycha mięsko:)
OdpowiedzUsuńLepsze niż z KFC *-*
OdpowiedzUsuńUwielbiam je!
Takie kotleciki uwielbiają moje dzieci, pyszna panierka!
OdpowiedzUsuń