Kawałki kurczaka w panierce kukurydziano - serowej.

Kawałki kurczaka w panierce kukurydziano - serowej.

Dziś kurczak w panierce z płatków kukurydzianych i startego sera żółtego. Prosto, łatwo i smacznie. Polecam


Składniki;

podwójny filet z kurczaka,
1 szkl. mleka, (szkl. o poj. 250 ml),
1 łyżeczka soli i szczypta mielonego pieprzu do smaku,
po 1 łyżeczce tymianku, ziół prowansalskich i bazylii suszonej,
1 łyżeczka czosnku granulowanego,
1 łyżeczka papryki słodkiej mielonej,
1 łyżeczka przyprawy do drobiu,
mąka kukurydziana do obtoczenia mięsa,
150 g. płatków kukurydzianych,
100 g. sera żółtego lub parmezanu startego na tarce najlepiej drobne oczka,
2 jajka,
olej do smażenia,

Przygotowanie;

Filet z kurczaka umyć i osuszyć ręcznikiem papierowym. 


Pokroić na mniejsze kawałki i zalać mlekiem na 1 - 2 godziny. 


W między czasie płatki kukurydziane rozgnieść wałkiem, włożyć do miski, dodać starty oraz zioła i wymieszać. 


Kurczaka wyjąć z mleka, osączyć na ręczniku papierowym, posolić i lekko oprószyć pieprzem, następnie obtoczyć w mące , w rozbełtanych jajkach i panierować w przygotowanej panierce. 
Smażyć na głębokim dobrze rozgrzanym oleju z każdej strony. 


Po usmażeniu odsączyć z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.

Smacznego.





 

Komentarze

Prześlij komentarz