Łaciate naleśniki z serem i dżemem.
Dzisiaj coś dla małych i dużych łasuchów. Proste naleśniki jak je nazwałam łaciate. Naleśniki z serem białym połączonym z mascarpone i z dodatkiem dżemu. Przepis łatwy i prosty, a naleśniki sama radość jedzenia. Polecam na pyszne sycące śniadanko jak również na podwieczorek.
Polecam.Składniki na ciasto;
600 ml. mleka,
2 jajka,
około 2,5 - 3 szkl. mąki o poj. 250 ml,
1 duża łyżka ciemnego kakao,
1 łyżka oliwy lub 1 łyżka rozpuszczonego masła,
3 łyżeczki cukru waniliowego,
1/3 łyżeczki sody oczyszczonej,
szczypta soli,
Składniki nadzienia serowego;
300 g. twarogu półtłustego,
2 duże łyżki serka mascarpone,
1 żółtko,
cukier waniliowy,
1 -2 łyżek cukru,
Dodatkowo;
dżem smak dowolny,
olej do smażenia,
Sposób przygotowania;
Składniki na ciasto czyli mleko, jajka, mąkę, oliwę, cukier waniliowy, sodę oraz sól dokładnie zmiksować.
Odlać około 1/3 ciasta do innego naczynia, dodać kakao i ponownie zmiksować. Ciasta odłożyć na bok na około 20 minut. aby odpoczęły.
W między czasie przygotować masę serową. Twaróg przełożyć do miski dodać serek mascarpone , żółtko i oba cukry.
Wymieszać rozdrabniając widelcem.
Na rozgrzaną patelnię wysmarowaną lekko olejem łyżką wlewać ciemnego ciasta tworząc esy floresy, zakryć jasnym ciastem i smażyć naleśniki z obydwu stron na złoty kolor.
Smażyć do wyczerpania składników. Usmażone naleśniki rozkładamy. Na każdy nakładamy masę serową, na ser rozsmarowujemy łyżkę lub 2 dżemu,
Zwijamy w rulon. Tak przygotowujemy wszystkie naleśniki.
Naleśniki możemy podać polane syropem klonowym.











Świetnie, mniam
OdpowiedzUsuńWyglądają smakowicie!
OdpowiedzUsuń