Łaciate naleśniki z serem i dżemem

Łaciate naleśniki z serem i dżemem.

Dzisiaj coś dla małych i dużych łasuchów. Proste naleśniki jak je nazwałam łaciate. Naleśniki z serem białym połączonym z mascarpone i z dodatkiem dżemu. Przepis łatwy i prosty, a naleśniki sama radość jedzenia. Polecam na pyszne sycące śniadanko jak również na podwieczorek. 

Polecam.

Składniki na ciasto;

600 ml. mleka, 

2 jajka,

około 2,5 - 3 szkl. mąki o poj. 250 ml,

1 duża łyżka ciemnego kakao,

1 łyżka oliwy lub 1 łyżka rozpuszczonego masła,

3 łyżeczki cukru waniliowego,

1/3 łyżeczki sody oczyszczonej,

szczypta soli,

Składniki nadzienia serowego;

300 g. twarogu półtłustego,

2 duże łyżki serka mascarpone,

1 żółtko,

cukier waniliowy,

1 -2 łyżek cukru,

Dodatkowo;

dżem smak dowolny, 

olej do smażenia,

Sposób przygotowania;

Składniki na ciasto czyli mleko, jajka, mąkę, oliwę, cukier waniliowy, sodę oraz sól dokładnie zmiksować.


Odlać około 1/3 ciasta do innego naczynia, dodać kakao i ponownie zmiksować. Ciasta odłożyć na bok na około 20 minut. aby odpoczęły. 

W między czasie przygotować masę serową. Twaróg przełożyć do miski dodać serek mascarpone , żółtko i oba cukry. 

Wymieszać rozdrabniając widelcem. 

Na rozgrzaną patelnię wysmarowaną lekko olejem łyżką wlewać ciemnego ciasta tworząc esy floresy, zakryć jasnym ciastem i smażyć naleśniki z obydwu stron na złoty kolor. 


Smażyć do wyczerpania składników. Usmażone naleśniki rozkładamy. Na każdy nakładamy masę serową, na ser rozsmarowujemy łyżkę lub 2 dżemu,



Zwijamy w rulon. Tak przygotowujemy wszystkie naleśniki. 


Naleśniki możemy podać polane syropem klonowym. 


Smacznego






 

Komentarze

Prześlij komentarz