Śniadaniowa jajecznica.
Na pożywne i obfite śniadanko proponuję jajecznicę z dodatkiem kiełbasy, pomidorka i cebulki. Prosta, szybka i smaczna , a śniadanko pyszne. Polecam
Składniki;
4 jajka,
1 kawałek kiełbasy śląskiej,
duży mięsisty pomidor ( można obrać ze skórki),
średniej wielkości cebula,
sól i świeżo mielony pieprz do smaku,
1 duża łyżka masła do smażenia,
Przygotowanie;
Pomidor umyć, osuszyć i pokroić w kostkę( można obrać ze skóry). Kiełbasę pokroić w niedużą kostkę. Cebulę po obraniu również pokroić w drobną kostkę. Do kubka wbić jajka doprawić pieprzem i solą następnie rozbełtać.
Na patelni rozgrzać masło, dodać pokrojoną cebulę i smażyć do zeszklenia, dodać pokrojoną kiełbasę chwilę podsmażać od czasu do czasu przemieszać.
Do całości wlać rozbełtane jajka wymieszać i smażyć na małym ogniu do ścięcia jajek.
Pod koniec smażenia wmieszać pokrojony pomidor. Ponownie wymieszać, w razie potrzeby doprawić jeszcze do smaku. Smażyć do uzyskania konsystencji jajecznicy.
Podawać z pieczywem. Smacznego.





Super na niedzielne śniadanie
OdpowiedzUsuńPycha śniadanko:)
OdpowiedzUsuńZawsze kojarzy mi się z niedzielnym śniadaniem, świetnie
OdpowiedzUsuńU mnie w rodzinnym domu też jadało się jajecznicę na cebuli w niedzielę na śniadanie! Wspomnienie dzieciństwa:) Dodatek pomidora bardzo ją urozmaica!
OdpowiedzUsuń