Dzisiejsze sznycle które Wam proponuję przygotowałam trochę inaczej jak zwykle. Mięso drobiowe nie zmieliłam tylko drobno posiekałam, połączyłam z przyprawami, żółtkami, odciśniętą bułką oraz ubitą pianą z białek. Sznycle wyszły pyszne, podałam z ulubioną sałatką. Polecam.
Składniki;
400 g. filetu z kurczaka,
2 bułki kajzerki,
2 jajka oddzielić żółtka od białek,
2 - 3 łyżki bułki tartej + do panierowania,
1 szkl. mleka (szkl. o poj. 250 ml),
sól i pieprz mielony do smaku,
1 łyżeczka czosnku granulowanego,
1 łyżka przyprawy do drobiu,
1 łyżka masła prawdziwego,
szczypta przyprawy curry,
olej do smażenia,
Sposób przygotowania;
Umyte i osuszone filety z kurczaka posiekać w drobną kostkę. Do kurczaka dodać namoczone w mleku i dobrze odciśnięte bułki kajzerki, masło, surowe żółtka oraz przyprawy. Całość dokładnie wymieszać.
Po wymieszaniu całość połączyć z ubitą na sztywno pianą z białek. (gdyby masa była zbyt luźna dodać bułki tartej).
Z masy formować sznycle, obtaczać je w bułce tartej.
Smażyć na dobrze rozgrzanym oleju.
Podawać z ulubioną surówką ,oprószone posiekanym koperkiem i natką pietruszki.
Smacznego.






Wyglądają bardzo apetycznie:)
OdpowiedzUsuńBardzo dziękuję.;)
OdpowiedzUsuńDziś zrobię na obiad ,zainspirował mnie ten przepis
OdpowiedzUsuń