Sernik z kajmakiem na biszkoptach.
Prosty w przygotowaniu , puszysty sernik , przygotowany na spodzie z biszkoptów. Sernik smaczny i na jednym kawałku się nie skończy. Polecam
Składniki;
podłużne biszkopty,
do nasączenia poncz z wody, cukru pudru i soku z cytryny,
Masa serowa;
1 kg. twarogu mielonego z wiaderka,
5 jajek,
1 szkl. z czubkiem cukru ( szkl. o poj. 250 ml ),
op. cukru waniliowego,
2 op. budyniu śmietankowy bez cukru (op. po 40 g),
200 g. miękkiego masła,
2 łyżki śmietany 18 %,
Dodatkowo;
200 g. masy kajmakowej - słony karmel,
Sposób przygotowania;
Składniki powinny być w temperaturze pokojowej, blaszka o wielkości 18/28 cm. wyłożona papierem do pieczenia.
Na spodzie rozłożyć podłużne biszkopty, opcjonalnie można je nasączyć ponczem z wody, soku z cytryny i cukru pudru proporcje zależą od Was samych, ale można to pominąć czyli nie nasączać biszkoptów. U mnie biszkopty nasączone, po rozłożeniu nasączyłam pędzelkiem maczając pędzelek w ponczu. Przygotowanie masy serowej; Żółtka oddzieliłam od białek, białka ubiłam na sztywno ze szczyptą soli i odłożyłam na boku. Żółtka włożyłam do miski , dodałam cukier , cukier waniliowy oraz miękkie masło, po czym zmiksowałam na puszystą białą masę. Cały czas miksując dodałam śmietanę, oraz porcjami twaróg i proszek budyniowy.
Na koniec już nie miksowałam tylko drewnianą łyżką wmieszałam ubitą na sztywno pianę z białek.
Po dokładnym połączeniu masę wylałam na spód z biszkoptów, górę wyrównałam . Włożyłam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piekłam 60 minut. góra - dół. Po upieczeniu wyłączyłam piekarnik. Chłodziłam sernik około 30 -40 minut przy uchylonych drzwiczkach piekarnika. Po tym czasie wyjęłam i odłożyłam do całkowitego wystudzenia.
Masę kajmakową włożyłam do gorącej wody (oczywiście z puszką ) podgrzałam by lepiej się rozsmarowywała. Górę sernika posmarowałam masą robiąc wzorek widelcem. Schłodziłam w lodówce. Smacznego






Super serniczek ,jeszcze w takim połączeniu, mniam
OdpowiedzUsuńPychotka serniczek:)
OdpowiedzUsuńAż ślinka cieknie
OdpowiedzUsuń