Sernik z kajmakiem na biszkoptach

Sernik z kajmakiem na biszkoptach.


 Prosty w przygotowaniu , puszysty sernik , przygotowany na spodzie z biszkoptów. Sernik smaczny i na jednym kawałku się nie skończy. Polecam


Składniki;

podłużne biszkopty,

do nasączenia poncz z wody, cukru pudru i soku z cytryny,

Masa serowa;

1 kg. twarogu mielonego z wiaderka,

5 jajek,

1 szkl. z czubkiem  cukru ( szkl. o poj. 250 ml ),

op. cukru waniliowego,

2 op. budyniu śmietankowy bez cukru (op. po 40 g),

200 g. miękkiego masła,

2 łyżki śmietany 18 %,

Dodatkowo;

200 g. masy kajmakowej - słony karmel,

Sposób przygotowania;

Składniki powinny być w temperaturze pokojowej, blaszka o wielkości 18/28 cm. wyłożona papierem do pieczenia.

Na spodzie rozłożyć podłużne biszkopty, opcjonalnie można je nasączyć ponczem z wody, soku z cytryny i cukru pudru proporcje zależą od Was samych, ale można to pominąć czyli nie nasączać biszkoptów. U mnie biszkopty nasączone, po rozłożeniu nasączyłam pędzelkiem maczając pędzelek w ponczu. Przygotowanie masy serowej; Żółtka oddzieliłam od białek, białka ubiłam na sztywno ze szczyptą soli i odłożyłam na boku. Żółtka włożyłam do miski , dodałam cukier , cukier waniliowy oraz miękkie masło, po czym zmiksowałam na puszystą białą masę. Cały czas miksując dodałam śmietanę, oraz porcjami twaróg i proszek budyniowy.


Na koniec już nie miksowałam tylko drewnianą łyżką wmieszałam ubitą na sztywno pianę z białek.


Po dokładnym połączeniu masę wylałam na spód z biszkoptów, górę wyrównałam . Włożyłam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piekłam 60 minut. góra - dół. Po upieczeniu wyłączyłam piekarnik. Chłodziłam sernik około 30 -40 minut przy uchylonych drzwiczkach piekarnika. Po tym czasie wyjęłam i odłożyłam do całkowitego wystudzenia.


Masę kajmakową włożyłam do gorącej wody (oczywiście z puszką ) podgrzałam by lepiej się rozsmarowywała. Górę sernika posmarowałam masą robiąc wzorek widelcem. Schłodziłam w lodówce.

Smacznego

Komentarze

Prześlij komentarz