Budyń z wanilią i owocami.

Budyń z owocami. 


Budyń z owocami, to budyń przygotowany sposobem domowym. Jest prosty i łatwy w przygotowaniu, a co najważniejsze dużo smaczniejszy od budyniu przygotowanego z produktu zakupionego w sklepie. Polecam

Składniki;

500 ml. mleka,

200 ml. śmietany 30 %,

6 żółtek z jajek -  surowe,

4 łyżki mąki ziemniaczanej,

2 łyżki mąki pszennej,

1/2 szkl. cukru, ( można trochę więcej jak lubicie mocno słodki),

laska wanilii,

Dodatkowo;

ulubione owoce u mnie banan, maliny,

Sposób przygotowania;

Do większego garnka wlać 300 ml. mleka, dodać kremówkę, cukier oraz środek wanilii. Całość podgrzewać na średnim ogniu do zagotowania. W pozostałym mleku zmiksować mikserem mąkę ziemniaczaną i pszenną oraz żółtka. Masę jajeczną energicznie mieszając wlać na gotujące się mleko i cały czas mieszając ugotować budyń. 

Po zagotowaniu budyń zdjąć z ognia, rozlać do miseczek. Budyń podać z ulubionymi owocami. 

Można również podać z takimi dodatkami jak ; biszkopty, ciasteczka lub też z sosem owocowym czy syropem owocowym. Smacznego 



Komentarze

  1. Takiej pomysłowości jeszcze nie widziałam, jak u Pani na blogu!
    Polecam Pani bolga każdej osobie, która szuka ciekawych przepisów!

    OdpowiedzUsuń
  2. Domowy budyń najsmaczniejszy, a jeszcze tak pięknie podany musi smakować wybornie!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz