Budyń z owocami.
Budyń z owocami, to budyń przygotowany sposobem domowym. Jest prosty i łatwy w przygotowaniu, a co najważniejsze dużo smaczniejszy od budyniu przygotowanego z produktu zakupionego w sklepie. Polecam
Składniki;
500 ml. mleka,
200 ml. śmietany 30 %,
6 żółtek z jajek - surowe,
4 łyżki mąki ziemniaczanej,
2 łyżki mąki pszennej,
1/2 szkl. cukru, ( można trochę więcej jak lubicie mocno słodki),
laska wanilii,
Dodatkowo;
ulubione owoce u mnie banan, maliny,
Sposób przygotowania;
Do większego garnka wlać 300 ml. mleka, dodać kremówkę, cukier oraz środek wanilii. Całość podgrzewać na średnim ogniu do zagotowania. W pozostałym mleku zmiksować mikserem mąkę ziemniaczaną i pszenną oraz żółtka. Masę jajeczną energicznie mieszając wlać na gotujące się mleko i cały czas mieszając ugotować budyń.
Po zagotowaniu budyń zdjąć z ognia, rozlać do miseczek. Budyń podać z ulubionymi owocami.
Można również podać z takimi dodatkami jak ; biszkopty, ciasteczka lub też z sosem owocowym czy syropem owocowym. Smacznego



Mniam ,ale smaczne
OdpowiedzUsuńDziękuje.;)
OdpowiedzUsuńTakiej pomysłowości jeszcze nie widziałam, jak u Pani na blogu!
OdpowiedzUsuńPolecam Pani bolga każdej osobie, która szuka ciekawych przepisów!
Domowy budyń najsmaczniejszy, a jeszcze tak pięknie podany musi smakować wybornie!
OdpowiedzUsuń