Biszkopt, który wychodzi idealnie.
Jest wiele przepisów na biszkopt, każdy zapewne ma swój sprawdzony czy z proszkiem do pieczenia czy bez proszku czy równie dobrze z dodatkiem sody oczyszczonej. Ja bardzo dawno temu dostałam przepis na ten biszkopt od starszej kucharki i zapewniam Was ile razy bym go nie piekła zawsze wychodzi idealnie. Jest to mój przepis nr. 1. biszkopt sprawdzony w 100 % i za każdym razem wychodzi puszysty, mięciutki i wysoki. Polecam
Składniki;
Biszkopt jasny;
5 jajek dużych,
3/4 szkl. maki pszennej tortowej,
1/4 szkl. maki ziemniaczanej,
3/4 szkl. cukru,
1 łyżeczka z czubkiem proszku do pieczenia,
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,
szczypta soli,
Sposób przygotowania;
tortownica o średnicy 24 cm. wyłożona papierem do pieczenia,
szklanka o poj. 250 ml,
Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy na sztywną pianę z dodatkiem szczypty soli , dodajemy na przemian żółtka z cukrem. Mąki wymieszać z proszkiem do pieczenia, sodą i delikatnie łyżką drewniana połączyć z masą jajeczną.
Ciasto przełożyć do tortownicy o średnicy 24 cm wyłożonej papierem do pieczenia.
Pieczemy około 40 min. a najlepiej( do suchego patyczka ) w temperaturze 180 stopni. Po upieczeniu biszkopt studzimy na kratce.
Kroimy na 3 blaty. Smacznego
Wszystkie moje torty robię właśnie według tego przepisu tylko zmieniam proporcje ilości składników.
Rada;
Tak samo można zrobić biszkopt czekoladowy , ujmując 3 łyżki mąki tortowej a w zamian dodać 3 łyżki kakao.





Wspaniały:)
OdpowiedzUsuńDziękuję , a biszkopt polecam.;)
UsuńRewelacyjny przepis
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
Usuń