Biszkopt , który wychodzi idealnie.

Biszkopt, który wychodzi idealnie. 


Jest wiele przepisów na biszkopt, każdy zapewne ma swój sprawdzony czy z proszkiem do pieczenia czy bez proszku czy równie dobrze z dodatkiem sody oczyszczonej. Ja bardzo dawno temu dostałam przepis na ten biszkopt od starszej kucharki i zapewniam Was ile razy bym go nie piekła zawsze wychodzi idealnie. Jest to mój przepis nr. 1. biszkopt sprawdzony w 100 % i za  każdym razem wychodzi puszysty, mięciutki i wysoki. Polecam

Składniki;

Biszkopt jasny;

5 jajek dużych,

3/4 szkl. maki pszennej tortowej,

1/4 szkl. maki ziemniaczanej,

3/4 szkl. cukru,

1 łyżeczka z czubkiem proszku do pieczenia,

1/2 łyżeczki sody oczyszczonej,

szczypta soli,

Sposób przygotowania;

tortownica o średnicy 24 cm. wyłożona papierem do pieczenia,

szklanka o poj. 250 ml,

Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy na sztywną pianę z dodatkiem szczypty soli , dodajemy na przemian żółtka z cukrem. Mąki wymieszać z proszkiem do pieczenia, sodą i delikatnie łyżką drewniana połączyć z masą jajeczną.


Ciasto przełożyć do tortownicy o średnicy 24 cm wyłożonej papierem do pieczenia.


Pieczemy około 40 min. a najlepiej( do suchego patyczka ) w temperaturze 180 stopni. Po upieczeniu biszkopt studzimy na kratce.


Kroimy na 3 blaty. Smacznego


Wszystkie moje torty robię właśnie według tego przepisu tylko zmieniam proporcje ilości składników.

Rada;

Tak samo można zrobić biszkopt czekoladowy , ujmując 3 łyżki mąki tortowej a w zamian dodać 3 łyżki kakao.


zoom

Komentarze

Prześlij komentarz