Sernik królewski.
Sernik królewski to sernik, który jest jednym z najlepszych serników. Jest delikatny, puszysty i przepyszny. Może wersji na ten sernik jest wiele ja dzisiaj polecam tę wersję i mówię Wam na jednym kawałku się nie skończy. Polecam;
Składniki na ciasto kakaowe;
Jajka i twaróg wyjąć wcześniej z lodówki.
320 g. mąki pszennej,
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,
3 duże łyżki ciemnego kakao,
3/4 szkl. drobnego cukru (szkl. o poj. 250 ml),
200 g. zimnego masła,
3 żółtka,
Masa serowa;
1 kg. zmielonego twarogu ( u mnie z wiaderka),
200 g, masła,
3/4 szkl. cukru ( najlepiej według uznania),
3 łyżeczki cukru waniliowego,
4 jajka,
1,5 op. budyniu waniliowy bez cukru,
Sposób przygotowania;
Blaszka u mnie 18/ 28 cm. wyłożona papierem, boki lekko natłuszczone.
Mąkę , proszek do pieczenia, cukier oraz kakao wsypać do miski, dodać masło pokrojone w mniejsze kawałki . Składniki rozdrobnić aż powstanie kruszonka. Dodać żółtka i połączyć składniki w gładkie , jednolite ciasto. Uformować kulę, podzielić na dwie części. Jedną część zamrozić , a drugą wyłożyć spód blaszki, następnie spód ponakłuwać widelcem i schłodzić w lodówce.
Masa serowa;
Miękkie masło ubić z cukrem i cukrem waniliowym, cały czas ubijając dodawać po jednym żółtku.
Porcjami dodawać twaróg i na koniec proszek budyniowy.
Białka ubić na sztywną pianę, dodając białka pozostawione z ciasta kakaowego.
Pianę połączyć z masą serową mieszając łyżką drewnianą.
Tak przygotowaną masę serową wyłożyć na spód kakaowy. Na wierzch zetrzeć na tarce o dużych oczkach odłożoną część ciasta z zamrażarki.
Wstawić do piekarnika i piec około 60 minut w 180 stopniach. Po upieczeniu i wystudzeniu wyjąć z blaszki.
Sernik w przekroju gotowy do podania.
Smacznego.











Pycha serniczek:)
OdpowiedzUsuńMusi być przepyszny
OdpowiedzUsuńUwielbiam sernik, mniam
OdpowiedzUsuń