Sernik na spodzie z OREO.

 Sernik na spodzie z OREO.

Puszysty i smaczny sernik, przygotowany na spodzie z ciasteczek OREO. Jest to mój kolejny sernik tak przygotowany, jeden z ulubionych serników. Serniki w mojej rodzinie to ciasto nr. 1 dlatego też często je piekę. Sernik Polecam

Składniki;

spod do sernika;

450 g. ciastek OREO,

100 g. masła,

Masa serowa;

1 kg (kibelek) twarogu 3 krotnie mielonego,

5 jajek,

100 ml. gęstej śmietany,

1 szkl. cukru o poj. 250 ml,

op. cukru waniliowego, 

2 op. po 40 g. budyniu śmietankowego bez cukru,

szczypta soli,

Dodatkowo;

100 g. mlecznej czekolady a może być pół na pół z gorzką rozpuszczonej w kąpieli wodnej,

4 łyżki śmietany 30 % lub mleka do czekolad,

Przygotowanie;

5 ciasteczek połamać na małe kawałki i odłożyć na boku. Z pozostałych ciasteczek usunąć masę która jest pomiędzy ciasteczkami, przełożyć do miseczki i odłożyć na boku, ciasteczka włożyć do worka foliowego i wałkiem rozdrobnić na piasek. Następnie przełożyć do miski ,wlać rozpuszczone lecz wystudzone masło i zagnieść na gładką , jednolitą masę. Masą wyłożyć spód blaszki o wymiarach 22/35 cm. dobrze ugniatając. (to jest blaszka ze spodem z ciasteczek tylko zrobiłam inaczej zdjęcie)


 Włożyć do lodówki na 30 minut. w celu schłodzenia. W między czasie przygotować masę serową. Żółtka oddzielić od białek, następnie żółtka zmiksować razem z cukrem i cukrem waniliowym do białości. Cały czas miksując dodać śmietanę , proszek budyniowy, odłożoną masę z ciasteczek oraz porcjami twaróg. 

Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę. 

Już nie miksując tylko łyżką drewnianą wmieszać w masę serową. 

Tak przygotowaną masę serową wyłożyć na przygotowany spód. Na masę serową rozłożyć połamane kawałki ciastek lekko je wciskając w masę. 

Blaszkę z sernikiem włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec 1 godzinę, po upieczeniu piekarnik wyłączyć zostawiając sernik w piekarniku tak na około 25 -30 minut przy uchylonych drzwiczkach piekarnika. Sernik wyjąć, całkowicie wystudzić i polać rozpuszczoną w kąpieli wodnej czekoladą z dodatkiem śmietany lub mleka. 


Smacznego







Komentarze

Prześlij komentarz