Rosół z uda kurczak.
Rosół ten przygotowany można by powiedzieć z odzysku, ponieważ wywar został po gotowaniu uda z kurczak do smażenia. Dodałam tylko niektóre przyprawy, ugotowałam makaron i powstał pyszny, delikatny i lekki rosołek, nie mocno doprawiony, bez opalonej cebuli i ostrych przypraw z powodu choroby męża. Polecam
Składniki ;
2 marchewki,
duża pietruszka,
kawałek selera,
kawałek pora,
sól i mała szczypta pieprzu mielonego do smaku,
1/2 łyżeczki przyprawy uniwersalnej Kucharek do smaku,
Sposób przygotowania;
Mięso z kurczaka oczyszczamy, myjemy wkładamy do garnka i zalewamy wodą tak by mięso było zakryte. Całość doprowadzamy do zagotowania. Po zagotowaniu ściągamy szumowiny wytworzone podczas gotowania. Dodajemy obraną, opłukaną marchewkę i pietruszkę pokrojoną w słupki. Następnie dodajemy oczyszczony, opłukany seler oraz kawałek pora. Całość solimy i gotujemy na średniej mocy palnika. Gdy uda są prawie miękkie wyjmujemy łyżką cedzakową, a rosół gotujemy dalej. Dodajemy małą szczyptę pieprzu mielonego i do smaku przyprawy uniwersalnej, tak by rosół był chociaż trochę doprawiany do smaku.
Gdy rosół sobie jeszcze pyrka gotujemy makaron według opisu na opakowaniu. Po ugotowaniu makaron odcedzamy i przepłukujemy zimną wodą, odsączamy na sitku.




Smaczny i delikatny rosołek:)
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
OdpowiedzUsuń