Rosół z uda kurczaka.

Rosół z uda kurczak.


Rosół ten przygotowany można by powiedzieć z odzysku, ponieważ wywar został po gotowaniu uda z kurczak do smażenia. Dodałam tylko niektóre przyprawy, ugotowałam makaron i powstał pyszny, delikatny i lekki rosołek, nie mocno doprawiony, bez opalonej cebuli i ostrych przypraw z powodu choroby męża. Polecam

Składniki ;

2 marchewki, 

duża pietruszka,

kawałek selera,

kawałek pora, 

sól i mała szczypta pieprzu mielonego do smaku,

1/2 łyżeczki przyprawy uniwersalnej Kucharek do smaku,

Sposób przygotowania;

Mięso z kurczaka oczyszczamy, myjemy wkładamy do garnka i zalewamy wodą tak by mięso było zakryte. Całość doprowadzamy do zagotowania. Po zagotowaniu ściągamy szumowiny wytworzone podczas gotowania. Dodajemy obraną, opłukaną marchewkę i pietruszkę pokrojoną w słupki. Następnie dodajemy oczyszczony, opłukany seler oraz kawałek pora. Całość solimy i gotujemy na średniej mocy palnika. Gdy uda są prawie miękkie wyjmujemy łyżką cedzakową, a rosół gotujemy dalej. Dodajemy małą szczyptę pieprzu mielonego i do smaku przyprawy uniwersalnej, tak by rosół był chociaż trochę doprawiany do smaku.

Gdy rosół sobie jeszcze pyrka gotujemy makaron według opisu na opakowaniu. Po ugotowaniu makaron odcedzamy i przepłukujemy zimną wodą, odsączamy na sitku. 


Przekładamy na talerze , marchewkę z rosołu wyjmujemy i kroimy w kostkę, dokładamy na rozłożony makaron i zalewamy rosołem. Można dodać posiekaną natkę pietruszki.

Smacznego

Rada; Rosół można doprawić swoimi ulubionymi przyprawami. Dodać opaloną cebule oraz natkę pietruszki i gałązki lubczyka. 


Komentarze

Prześlij komentarz