Polędwiczki z kurczaka w sosie warzywnym.
Mam dzisiaj pyszne danie przygotowane z polędwiczek z kurczaka. Są to polędwiczki w sosie z warzyw. Takie polędwiczki podaję z makaronem szerokie nitki. Smakuję rewelacyjnie. Jeżeli chce spróbować czy rzeczywiście tak jest to polecam wypróbować przepis ,a na pewno nie pożałujecie. Polecam
Składniki;
około 1 kg. polędwiczek z kurczaka,
250 g. pieczarek,
2 papryki kolorowe,
2 cebule,
1 pęczek cały cebulki zielonej,
1 mały słoik Ajwar ostry,
majonez,
ketchup,
sól i pieprz mielony do smaku,
Sposób przygotowania;
Polędwiczki opłukać , osuszyć i odłożyć na boku.
Pieczarki obrać i i pokroić w półplasterki, papryki po oczyszczeniu pokroić w nieduże paseczki, cebulę po obraniu pokroić w piórka lub kostkę. cebulkę zieloną posiekać, wszystkie przygotowane warzywa przełożyć do miski dodać ajwar, majonez oraz ketchup, doprawić pieprzem, solą.
Całość wymieszać.
Na spód naczynia żaroodpornego ułożyć polędwiczki.
Zalać przygotowanym sosem z warzywami i stawić do nagrzanego piekarnika do 170 stopni i piec około 1 godzina i 20 minut. Naczynie zakryć folią spożywczą, po 30 minutach folię zdjąć i piec dalej. Po upieczeniu podawać z ugotowanym makaronem (grube nitki).
Smacznego






Pyszności jedzonko:)
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńFajny przepis
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
UsuńDanie świetne, pomysł z ajwarem dodanym do sosu bardzo mi się podoba:)
OdpowiedzUsuń