Kapusta biała z boczkiem i kiełbasą.

Kapusta biała z boczkiem i kiełbasą.

Danie jednogarnkowe , niektórzy nazywają  to danie prostym bigosem czy wiejski garnek. Dla mnie to po prostu danie jednogarnkowe wszystko do jednego gara i gotujemy, a danie prawie samo się robi. Danie bardzo smaczne. Polecam

Składniki;

200 g. kiełbasy,

200 g. boczku wędzonego chudego,

nie duża kapusta biała,

1 cebula,

sól i pieprz mielony do smaku,

szczypta kminku, ( jak lubicie),

maggi w płynie do smaku,

Opcjonalnie ;

2 -3 łyżki koncentratu pomidorowego,

1/2 koperku zielonego,

Sposób przygotowania;

Kapustę oczyścić z wierzchnich brzydkich liści, pokroić na ćwiartki i poszatkować. Następnie przełożyć do garnka, zalać zimną wodą z odrobiną soli. Gotować na średnim ogniu około 20 minut lecz nie rozgotować. 

Kiełbasę oraz boczek pokroić w kostkę.

Pokrojony boczek przełożyć na rozgrzaną patelnię i podsmażyć do wytworzenia skwarek, dodać obraną pokrojoną cebulę, podsmażać do zeszklenia cebuli. Zawartość patelni przełożyć do ugotowanej kapusty, a na tej samej patelni podsmażyć pokrojoną kiełbasę, po podsmażeniu również dodać do kapusty, wymieszać. 

Kapustę doprawić do  smaku pieprzem i solą, dodać szczyptę kminku, odrobina magii w płynie oraz opcjonalnie koncentrat pomidorowy, ja nie dodałam. Chwilę pogotować i danie jednogarnkowe gotowe.


 Smacznego



Komentarze

Prześlij komentarz