Kapusta biała z boczkiem i kiełbasą.
Danie jednogarnkowe , niektórzy nazywają to danie prostym bigosem czy wiejski garnek. Dla mnie to po prostu danie jednogarnkowe wszystko do jednego gara i gotujemy, a danie prawie samo się robi. Danie bardzo smaczne. Polecam
Składniki;
200 g. kiełbasy,
200 g. boczku wędzonego chudego,
nie duża kapusta biała,
1 cebula,
sól i pieprz mielony do smaku,
szczypta kminku, ( jak lubicie),
maggi w płynie do smaku,
Opcjonalnie ;
2 -3 łyżki koncentratu pomidorowego,
1/2 koperku zielonego,
Sposób przygotowania;
Kapustę oczyścić z wierzchnich brzydkich liści, pokroić na ćwiartki i poszatkować. Następnie przełożyć do garnka, zalać zimną wodą z odrobiną soli. Gotować na średnim ogniu około 20 minut lecz nie rozgotować.
Kiełbasę oraz boczek pokroić w kostkę.
Pokrojony boczek przełożyć na rozgrzaną patelnię i podsmażyć do wytworzenia skwarek, dodać obraną pokrojoną cebulę, podsmażać do zeszklenia cebuli. Zawartość patelni przełożyć do ugotowanej kapusty, a na tej samej patelni podsmażyć pokrojoną kiełbasę, po podsmażeniu również dodać do kapusty, wymieszać.
Kapustę doprawić do smaku pieprzem i solą, dodać szczyptę kminku, odrobina magii w płynie oraz opcjonalnie koncentrat pomidorowy, ja nie dodałam. Chwilę pogotować i danie jednogarnkowe gotowe.





Smacznie wyglada
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńMniam, mniam pycha:)
OdpowiedzUsuń