Gniazdka bezowe.
Pyszne gniazdka bezowe z wierzchu chrupiące , a w środku delikatnie miękkie. Możemy napełnić je ubitą śmietaną połączoną z serkiem mascarpone, czy z ulubionym kremem, udekorowane sezonowymi owocami. Będzie to trochę kaloryczny, ale oczywiście przepyszny deser który będzie rozpływał się w ustach i nikt z domowników mu się nie oprze. Polecam
Składniki;
6 białek + szczypta soli,
330 g. cukru cukru,
1 łyżeczka maki ziemniaczanej,
Sposób przygotowania;
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli. Nie przerywając ubijania dodawać porcjami cukier. Gdy piana będzie gęsta i błyszcząca dodać mąkę ziemniaczaną.
Masę przełożyć do rękawa cukierniczego i wyciskać na papier masę bezową tworząc spód czyli koło a nastepnie boki.
Tak przygotowane bezy włożyć do piekarnika nagrzanego do 130 stopni na około 20 minut, po czym zmniejszyć temperaturę do 110 - 120 stopni i piec 90 minut. Po upieczeniu bezy zostawić w piekarniku do wystygnięcia przy uchylonych drzwiczkach piekarnika.
Bezy po upieczeniu i wystudzeniu.
Smacznego.




Super
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję.;)
UsuńFajne koszyczki
OdpowiedzUsuńDziękuję serdecznie.;)
UsuńSuper:)
OdpowiedzUsuńDziękuję Pani Iwonko.;)
Usuń