Bezowe gniazdka z kremem śmietankowo - serowym i owocami.
Dzisiaj deser, bezowe gniazdka które uwielbiam. Przepis jest średnio łatwy ponieważ bezę trzeba dobrze przygotować i upiec a raczej suszyć w piekarniku w różnej temperaturze. Takie gniazda bezowe napełniam pysznym kremem śmietankowo - serowym czyli z mascarpone. Całość obkładam świeżymi owocami. Polecam
Składniki na gniazdka bezowe;
6 białek + szczypta soli,
330 g. cukru,
1 łyżeczka maki ziemniaczanej,
Składniki na krem;
500 ml. dobrze schłodzonej kremówki 30 %,
250 g. serka mascarpone,
1 op. śmietan fix,
2 łyżki cukru pudru,
Dodatkowo świeże owoce;
maliny,
borówka amerykańska,
Sposób przygotowania bezy.
Białka ubijamy na sztywną pianę ze szczyptą soli, nie przerywając ubijania dodajemy porcjami cukier. Gdy piana będzie gęsta i błyszcząca dodajemy mąkę ziemniaczaną. Masę przekładamy do rękawa cukierniczego i wyciskamy masę bezową na blachę wyłożoną papierem do pieczenia spód gniazdka a następnie boki. Tak przygotowane bezy wkładamy do piekarnika nagrzanego do 130 stopni na 20 - 30 minut, po czym zmniejszamy temperaturę do 110 stopni i pieczemy 90 minut. Po upieczeniu bezy zostawić w piekarniku do całkowitego wystudzenia przy uchylonych drzwiczkach piekarnika.
Krem śmietankowo - serowy - Mocno schłodzoną kremówkę ubijamy na sztywno, pod koniec ubijania dodajemy cukier puder, a nastepnie śmietan fix. Ubitą śmietanę łączymy z serkiem mascarpone. Ja przekładam część ubitej śmietany do innego naczynia i łączę z serkiem mascarpone. Po połączeniu dodaję pozostałą śmietanę, chwile jeszcze miksuję do połączenia i krem gotowy.
Gniazdka bezowe najpierw smaruję dżemem z czarnej porzeczki, bo sama beza jest słodka ,a dżem dodaje kwaskowości. Następnie napełniam kremem i rozkładam owoce.
Dekoruję listkami mięty.









😍
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńPrzepyszny deserek:)
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję.;)
Usuń