Bezowe gniazdka z kremem śmietankowo - serowym i owocami.

Bezowe gniazdka z kremem śmietankowo - serowym i owocami.



Dzisiaj deser, bezowe gniazdka które uwielbiam. Przepis jest średnio łatwy ponieważ bezę trzeba dobrze przygotować i upiec a raczej suszyć w piekarniku w różnej temperaturze. Takie gniazda bezowe napełniam pysznym kremem śmietankowo - serowym czyli z mascarpone. Całość obkładam świeżymi owocami. Polecam

Składniki na gniazdka bezowe;

6 białek + szczypta soli,

330 g. cukru,

1 łyżeczka maki ziemniaczanej,

Składniki na krem;

500 ml. dobrze schłodzonej kremówki 30 %,

250 g. serka mascarpone,

1 op. śmietan fix,

2 łyżki cukru pudru,

Dodatkowo świeże owoce;

maliny, 

borówka amerykańska,

Sposób przygotowania bezy.

Białka ubijamy na sztywną pianę ze szczyptą soli, nie przerywając ubijania dodajemy porcjami cukier. Gdy piana będzie gęsta i błyszcząca dodajemy mąkę ziemniaczaną. Masę przekładamy do rękawa cukierniczego i wyciskamy masę bezową na blachę wyłożoną papierem do pieczenia spód gniazdka a następnie boki. Tak przygotowane bezy wkładamy do piekarnika nagrzanego do 130 stopni na 20 - 30 minut, po czym zmniejszamy temperaturę do 110 stopni i pieczemy 90 minut. Po upieczeniu bezy zostawić w piekarniku do całkowitego wystudzenia przy uchylonych drzwiczkach piekarnika.


Krem śmietankowo - serowy - Mocno schłodzoną kremówkę ubijamy na sztywno, pod koniec ubijania dodajemy cukier puder, a nastepnie śmietan fix. Ubitą śmietanę łączymy z serkiem  mascarpone. Ja przekładam część ubitej śmietany do innego naczynia i łączę z serkiem mascarpone. Po połączeniu dodaję pozostałą śmietanę, chwile jeszcze miksuję do połączenia i krem gotowy. 

Gniazdka bezowe najpierw smaruję dżemem z czarnej porzeczki, bo sama beza jest słodka ,a dżem dodaje kwaskowości. Następnie napełniam kremem i rozkładam owoce.  

Dekoruję listkami mięty. 


Smacznego.



Komentarze

Prześlij komentarz