Wafelek - ciasto bez pieczenia.

 Wafelek - ciasto bez pieczenia.


 Moje dzisiejsze to ciasto bez pieczenia, jest bardzo łatwe i, szybkie w przygotowaniu, ale najważniejsze że to ciasto jest bardzo smaczne. Szybko znika z talerza i na jednym kawałku się nie skończy zapewniam i polecam.

Czas przygotowania 30 minut + czas chłodzenia.

Składniki;

około 35 szt. herbatników pepitki,

1 słoik powideł śliwkowych,

50 g. czekolady deserowej,

200 g. serka mascarpone,

600 ml. śmietany 30 %,

3 łyżki cukru pudru,

op. wafelki w czekoladzie ( Prince pałki ) + 2 Prince pola,

Sposób przygotowania;

Na początku blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia (można bez papieru). Następnie spód blaszki wyłożyć herbatnikami.


Herbatniki posmarować powidłami śliwkowymi.

Wafelki czekoladowe i Prince pola pokroić na drobne kawałki (5 wafelek pokroić i odłożyć do posypania góry ciasta).


Czekoladę deserową posiekać na małe kawałki.


Śmietanę 30 % dobrze schłodzoną ubić na sztywną masę z cukrem pudrem oraz z serkiem mascarpone.


Pokrojone wafelki wmieszać do ubitej śmietany dodać posiekaną czekoladę i delikatnie wymieszać.

Na herbatniki z powidłami rozłożyć połowę śmietany.
Na śmietanę rozłożyć herbatniki, na herbatniki rozłożyć pozostałą śmietanę wyrównać.


Górę obsypać pokrojonymi, pokruszonymi wafelkami i włożyć do lodówki do schłodzenia na kilka godzin.


Ciasto w przekroju.


Smacznego




Komentarze

Prześlij komentarz