Sernik na zimno z serków waniliowych.
Sernik na zimno przygotowałam do niedzielnej popołudniowej kawki. Serniczek bez pieczenia czyli na zimno, przygotowany z serków waniliowych. Jest smaczny, orzeźwiający i delikatnie kwaskowy, a dlaczego to napiszę w przepisie. Serniczek polecam
Składniki;
4 serki Danio po 130 g,
250 g. serka mascarpone,
200 g. śmietany 12 %,
2 galaretki cytrynowe,
2 galaretki truskawkowe,
3 łyżeczki żelatyny spożywczej,
Dodatkowo; Pepitki na dno foremki lub biszkopty okrągłe,
Sposób przygotowania;
Tortownicę ( u mnie w kształcie sera) wyłożyć papierem do pieczenia. Na spodzie rozłożyć pepitki lub biszkopty okrągłe.
Galaretki cytrynowe rozpuścić w 600 ml. przegotowanej gorącej wodzie, po dokładnym rozpuszczeniu odłożyć na boku do wystudzenia.
W drugim naczyniu w 700 ml. przegotowanej gorącej wody rozpuścić galaretki truskawkowe. Po całkowitym rozpuszczeniu również odłożyć na bok.
Żelatynę rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody.
Śmietanę włożyć do miski i zmiksować razem z serkiem mascarpone.
Następnie dodać stopniowo serki waniliowe. Do masy serowej cały czas miksując stopniowo wlewać rozpuszczone wystudzone galaretki cytrynowe oraz rozpuszczoną letnią żelatynę.
Po dokładnym wymieszaniu masę wylać do przygotowanej tortownicy, na początku łyżką aby pokryć herbatniki. Włożyć na 10 minut do lodówki, po tym czasie wyjąć i wolno wlewać pozostałą masę serową.
Całość ponownie włożyć do lodówki do stężenia. Gdy masa serowa już stężeje , na górę wylać czerwone galaretki i ponownie do lodówki do stężenia galaretek.
No i pyszny serniczek gotowy.









Mniam mniam,na pewno będzie pyszny
OdpowiedzUsuńPycha serniczek:)
OdpowiedzUsuńDziękuję za miłe komentarze.;)
OdpowiedzUsuńWspaniale wygląda, prosto i smacznie
OdpowiedzUsuńZgadza się, dziękuję.;)
UsuńWygląda jak chmurka!
OdpowiedzUsuń