Sałatka na różne okazje.
Szybka, prosta w przygotowaniu sałatka z kilku składników, które zazwyczaj mamy w lodówce. Sałatka bardzo smaczna i nadaje się na różne okazje czy urodziny, święta czy też spotkania rodzinne. Smakuje zawsze tak samo - pysznie. Polecam
Składniki;
1/2 op. makaronu świderki,
3 jajka ugotowane na twardo,
4 ogórki konserwowe,
100 g. sera żółtego w kawału,
mały słoik selera konserwowego,
mała puszka kukurydzy konserwowego,
kawałek szynki dobrej jakości,
3 - 4 łyżki majonezu,
do smaku sól i pieprz mielony,
Sposób przygotowania;
Makaron po ugotowaniu przepłukać zimną wodą, odsączyć na sitku i przełożyć do większej miski, konserwową kukurydzę oraz seler konserwowy odsączyć na sitku z zalewy. Szynkę, ogórki oraz ser żółty pokroić w kostkę lub nie za duże słupki jak kto woli, ugotowane jaka obrać ze skorupek i pokroić w kostkę. Wszystkie przygotowane składniki dodać do miski z makaronem, doprawić pieprzem mielonym i solą, wymieszać do połączenia składników.
Na koniec sałatkę połączyć z majonezem i ponownie wymieszać.
Przełożyć do szklanej salaterki udekorować paseczkami szynki zwiniętymi w rulonik i listkami natki pietruszki.
Smacznego
Rada; Gdyby seler konserwowy był za długi można go po odsączeniu pokroić w mniejsze kawałki.




Wygląda smakowicie
OdpowiedzUsuńSerdecznie dziękuję.;)
UsuńMmm🤤
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńSuper salatka
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
Usuń