Przepis na klasyczne naleśniki.
Moja rodzinka bardzo lubi naleśniki , więc często bywają na moim stole. Polecam klasyczny przepis na pyszne naleśniki które zawsze się udają.
Składniki;
125 g. maki pszennej,
2 jajka,
1/3 łyżeczki soli,
200 ml. mleka,
50 g. masła,
1 łyżeczki cukru waniliowego,
Sposób przygotowania;
Mąkę przesiać do miski , dodać sól, jajka , mleko oraz cukier waniliowy, całość wymieszać na gładkie, jednolite ciasto.
Odstawić na 30 minut. by ciasto odpoczęło. Po tym czasie na patelni rozpuścić niewielką ilość masła, nalać porcję ciasta i smażyć cienkie naleśniki. Smażyć na rumiany, złoty kolor z każdej strony.
Smażyć do wyczerpania ciasta. Naleśniki po usmażeniu nakładać jeden na drugi. Nadziewać tym co lubimy. U mnie najlepiej lubią naleśniki z serem, a dla wnuków z kremem czekoladowym Nutella.
Smacznego




Super
OdpowiedzUsuń