Przekąska z ciasta francuskiego z sałatką.

Przekąska z ciasta francuskiego z sałatką.


Szybka , prosta i smaczna przekąska z ciasta francuskiego, którą możemy przygotować na różne sposoby, na słodko czy na wytrawnie. Ja moją przekąskę przygotowałam dzisiaj z prostą sałatką z szynki, papryki , ogórka i żółtego sera. Idealnie sprawdzi się na szybko podczas niespodziewanych gości. Polecam

Składniki;

op. ciasta francuskiego,

150 g. sera żółtego,

200 g. szynki,

2 ogórki konserwowe lub kiszone,

1/2 papryki czerwonej,

2 łyżki majonezu,

Sposób przygotowania;

Przygotowanie sałatki;

Składniki  na sałatkę umyć, osuszyć i drobno pokroić. Przełożyć do miski dodać majonez i wymieszać.

Wyjęte z lodówki ciasto francuskie, rozwinąć. Nałożyć sałatkę i rozsmarować po całej powierzchni ciasta zostawiając 5 mm. wolnego miejsca po długości. 

Całość zwinąć ciasno w rulon, następnie pokroić w krążki tak około 1,5 cm, które ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Ułożyć przecięciem do papieru. 

Włożyć do nagrzanego do 200 stopni i piec na złoty około 25 minut. Wyjąc i zajadać. 

Smacznego


zoom

Komentarze

Prześlij komentarz