Przekąska z ciasta francuskiego z sałatką.
Szybka , prosta i smaczna przekąska z ciasta francuskiego, którą możemy przygotować na różne sposoby, na słodko czy na wytrawnie. Ja moją przekąskę przygotowałam dzisiaj z prostą sałatką z szynki, papryki , ogórka i żółtego sera. Idealnie sprawdzi się na szybko podczas niespodziewanych gości. Polecam
Składniki;
op. ciasta francuskiego,
150 g. sera żółtego,
200 g. szynki,
2 ogórki konserwowe lub kiszone,
1/2 papryki czerwonej,
2 łyżki majonezu,
Sposób przygotowania;
Przygotowanie sałatki;
Składniki na sałatkę umyć, osuszyć i drobno pokroić. Przełożyć do miski dodać majonez i wymieszać.
Wyjęte z lodówki ciasto francuskie, rozwinąć. Nałożyć sałatkę i rozsmarować po całej powierzchni ciasta zostawiając 5 mm. wolnego miejsca po długości.
Całość zwinąć ciasno w rulon, następnie pokroić w krążki tak około 1,5 cm, które ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Ułożyć przecięciem do papieru.
Włożyć do nagrzanego do 200 stopni i piec na złoty około 25 minut. Wyjąc i zajadać.
Smacznego




Fajna szybka przekąska
OdpowiedzUsuńŚlicznie dziękuję.;)
UsuńFajna przekąska :)
OdpowiedzUsuńMiło mi, dziękuję bardzo.;)
UsuńSuper
OdpowiedzUsuńDziękuję ślicznie.;)
Usuń