Prosty sernik.
Przepis na ten sernik jest bardzo prosty, szybki. Nawet początkująca gospodyni sobie z nim poradzi. Sernik puszysty i smaczny. Polecam
Składniki;
5 - 6 jajek,
1 kg. twarogu sernikowego 3 krotnie mielonego,
1 szkl. cukru, ( szkl. o poj. 250 ml ),
150 g. gęstej śmietany,
2 op. po 40 g. budyniu śmietankowego bez cukru,
kilka kropli olejku cytrynowego,
Dodatkowo;
herbatniki Pepitki na spód,
cukier puder do oprószenia,
Sposób przygotowania;
Białka oddzielamy od żółtek, następnie żółtka ucieramy z cukrem na białą , puszystą masę. Cały czas ucierając dodajemy porcjami twaróg, śmietanę, kilka kropli olejku cytrynowego oraz proszek budyniowy. Białka miksujemy ze szczyptą soli na sztywno.
Masę białkową łączymy z masą serową , ale już nie miksując tylko delikatnie wmieszać drewnianą łyżką lub silikonową łopatką do połączenia składników.
Średniej wielkości blaszkę ( u mnie 18/23 cm.) wyłożyć papierem do pieczenia i rozłożyć herbatniki PETITKI. Tak przygotowaną masę serową przełożyć do przygotowanej blaszki, górę delikatnie wyrównać. Ciasto włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec 1godzinę. Upieczony sernik zostawić w piekarniku i studzić przy otwartych drzwiczkach piekarnika około 30 minut , po czym wyjąć i całkowicie wystudzić.
Tak przygotowany sernik można polać polewą z czekolady, lub polewą z kakao, można wykorzystać lukier albo po prostu posypać cukrem pudrem.
Smacznego





Serniczek prima
OdpowiedzUsuńWyglada smakowicie
OdpowiedzUsuń