Krążki jabłek w cieście.

 Krążki jabłek w cieście.


Dzisiaj dzielę się z Wami prostym deserem jakim są jabłka czyli krążki jabłek w cieście. Przepis prosty i łatwy a deser pyszny na jednym krążku się nie skończy. Polecam

Składniki na ciasto;

1 szkl. mąki pszennej ( szkl. o poj. 250 ml ),

3/4 szkl. mleka,

2 jajka,

3 łyżeczki cukru waniliowego, 

1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia,

szczypta sody oczyszczonej, 

szczypta soli,

Dodatkowo;

4 jabłka, 

olej lub masło klarowne do smażenia, 

cukier puder do oprószenia,

laski cynamonu do dekoracji,

Sposób przygotowania;

Do wyższego naczynia przesiać mąkę, dodać żółtka , wlać mleko , nastepnie dodać szczyptę soli, cukier waniliowy oraz proszek do pieczenia. Całość zmiksować na gładkie, jednolite ciasto i na koniec ciasto połączyć z ubitymi na sztywno białkami. Po wymieszaniu ciasto powinna być gęściejsze od ciasta na naleśniki. Jabłka po umyciu obrać , pokroić w plastry grubości około 0,5 - 1 cm. nie grubsze. W plastrach usunąć gniazda nasienne, następnie plastry wkładać do ciasta.


Kłaść na rozgrzany tłuszcz. Smażyć na złoty , rumiany kolor z każdej strony. Po usmażeniu można odsączyć na ręczniku papierowym z nadmiaru tłuszczu.


Po lekkim przestudzeniu oprószyć cukrem pudrem i zajadać.

Smacznego


Komentarze

Prześlij komentarz