Krążki jabłek w cieście.
Składniki na ciasto;
1 szkl. mąki pszennej ( szkl. o poj. 250 ml ),
3/4 szkl. mleka,
2 jajka,
3 łyżeczki cukru waniliowego,
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia,
szczypta sody oczyszczonej,
szczypta soli,
Dodatkowo;
4 jabłka,
olej lub masło klarowne do smażenia,
cukier puder do oprószenia,
laski cynamonu do dekoracji,
Sposób przygotowania;
Do wyższego naczynia przesiać mąkę, dodać żółtka , wlać mleko , nastepnie dodać szczyptę soli, cukier waniliowy oraz proszek do pieczenia. Całość zmiksować na gładkie, jednolite ciasto i na koniec ciasto połączyć z ubitymi na sztywno białkami. Po wymieszaniu ciasto powinna być gęściejsze od ciasta na naleśniki. Jabłka po umyciu obrać , pokroić w plastry grubości około 0,5 - 1 cm. nie grubsze. W plastrach usunąć gniazda nasienne, następnie plastry wkładać do ciasta.




Świetny pomysł na deser
OdpowiedzUsuńWygląda pysznie, na pewno spróbuję zrobić
OdpowiedzUsuń