Deserek z jogurtów naturalnych.
Dzisiaj bardzo smaczny, prosty i orzeźwiający deser o delikatnie kwaskowym smaku, kolorowych galaretek i jogurtów naturalnych . Polecam
Składniki;
4 galaretki różnokolorowe,
1200 ml. jogurtu naturalnego u mnie grecki,
1 - 2 łyżki cukru pudru,( można pominąć),
6 łyżeczek żelatyny spożywczej na 1 litr płynu,
Sposób przygotowania;
Galaretki najlepiej przygotować dzień wcześniej wieczorem. Każdą galaretkę rozpuścić w 350 ml. przegotowanej wrzącej wodzie to znaczy (350 ml na 1 galaretkę będą bardziej zwarte ). Wymieszać do całkowitego rozpuszczenia, wystudzić i włożyć do lodówki do całkowitego stężenia. Galaretki po stężeniu pokroić w różnej wielkości kostkę. Żelatynę rozpuścić w gorącej wodzie. Kek sówki wyłożyć folią spożywczą. Jogurt naturalny przełożyć do większego naczynia, lekko osłodzić dodając cukier puder - wymieszać. Po wymieszaniu wolno wlewać rozpuszczoną letnią żelatynę. Na sam koniec wmieszać pokrojone galaretki. Całość włożyć do przygotowanych wcześniej kek sówek. Włożyć do lodówki na kilka godzin do całkowitego stężenia.
Deser w przekroju gotowy do podania.



Fajnie wygląda i nie ma tyle kalorii
OdpowiedzUsuńZgadza się, dziękuję i jest bardzo smaczny.;)
UsuńWygląda przepysznie:)
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
UsuńŚwietny kolorowy deser
OdpowiedzUsuńSuper pomysł na deser!
OdpowiedzUsuń