Deser jogurtowy z kryształkami.
Dzień wcześniej przygotować sobie galaretki. Każdą galaretkę rozpuścić w 400 ml. przegotowanej wrzącej wodzie to znaczy (400 ml na 1 galaretkę będą bardziej zwarte). Wymieszać do całkowitego rozpuszczenia galaretki. wystudzić i włożyć do lodówki do stężenia. Galaretki po stężeniu pokroić w różnej wielkości kostkę. Żelatynę rozpuścić w gorącej wodzie. ( na 1 litr płynu 6 łyżeczek żelatyny).Jogurt naturalny przełożyć do wyższego naczynia, dodać śmietanę 12 % i cukier puder do delikatnego osłodzenia, całość wymieszać. Po wymieszaniu cienkim strumykiem wlać rozpuszczoną letnią żelatynę i na koniec wmieszać pokrojone galaretki.
Średniej wielkości tortownicę (u mnie o średnicy 24 cm.)wyłożyć tylko spód papierem do pieczenia i rozłożyć herbatniki lub biszkopty. Gotową masę przełożyć do przygotowanej tortownicy. Na górę wylać rozpuszczoną lekko tężejącą lecz płynną galaretkę borówkową. Włożyć do lodówki na kilka godzin albo najlepiej na całą noc.
Smacznego
Rada;
Żelatynę przygotować najlepiej według opisu na opakowaniu, ja dodaję na litr płynu 6 łyżeczek żelatyny.





Ale piękny i napewno smaczny ,robi wrażenie
OdpowiedzUsuńNo super,fajny pomysł na imprezę
OdpowiedzUsuńAle kolorowy🤩Musi być pyszny!!!
OdpowiedzUsuńWygląda bosko:)
OdpowiedzUsuń