Andruty czekoladowo - kokosowe.
Któż z nas nie lubi wafli, andrutów. Chyba nie ma takiej osoby co nie.? Andruty wykonane w domu smakują dużo lepiej niż kupne i znikają w mig z talerza. Takie wafelki można zajadać siedząc przed telewizorem, spakować na wycieczkę lub piknik i nie tylko. Polecam
Składniki;
1 op. wafli tortowych,
100 g. gorzkiej czekolady,
50 g. mlecznej czekolady,
200 ml. śmietany 30 %,
1/2 szkl. cukru pudru, ( szkl. o poj. 250 ml ),
1/2 szkl. wiórek kokosowych,
1 łyżka masła,
powidła śliwkowe,
Sposób przygotowania;
Czekoladę połamać na kawałki włożyć do garnka i rozpuścić razem z cukrem pudrem, śmietaną oraz masłem. Podgrzewać na małym ogniu do połączenia składników cały czas mieszając. Do rozpuszczonej czekolady dodać wiórki kokosowe i dalej mieszać aż masa zgęstnieje. Zdjąć z ognia i lekko wystudzić.
Na paterze położy wafel. posmarować kremem i układać jeden na drugim do wyczerpania wszystkich wafli (ostatniego wafla nie smarujemy).
Przed ostatni wafel posmarować powidłami śliwkowymi to da nam fajny posmak.
Nałożyć ostatni wafel, całość docisnąć deską i odstawić w chłodne miejsce na około 3 godziny. Najlepiej do lodówki. Po tym czasie wyjąć i pokroić w kwadraty lub trójkąty.
Andruty do schrupania gotowe.
Smacznego.
Czas przygotowania około 1 godziny + czas zastygania






Proste ,a jakie pyszne ,smak dzieciństwa
OdpowiedzUsuńTak robiła moja mama, dziękuję za przypomnienie
OdpowiedzUsuń