Śledzie które dzisiaj przygotowałam to śledzie które są od wielu ,wielu lat w naszej rodzinie. Śledzie w sosie śmietankowym połączonym z majonezem i musztardą, górę śledzi pokrywają pokrojone w drobną kostkę jajka. Śledzie bardzo smaczne. Polecam jako przekąskę na teraz jak i na świąteczny stół. Smacznego
Składniki;
6 filetów śledziowych a - la matias,
1 cebula,
3 ugotowane jajka,
1 łyżka posiekanej cebulki zielonej do dekoracji,
Sos ;
3/4 szkl. kwaśnej śmietany 18%,
3 łyżki majonezu,
1 łyżka musztardy,
sok z 1/2 cytryny,
świeżo mielony pieprz do smaku,
sól do smaku,
1/2 pęczka posiekanego szczypiorku lub cebulki zielonej,
Sposób przygotowania;
Filety zalać zimną wodą i moczyć około 1 - 2 godzin. w zależności jak mocno są śledzie słone. Odsączyć na ręczniku papierowym i pokroić na mniejsze kawałki. Cebulę obrać i drobno pokroić. Przygotować sos; Wszystkie składniki sosu dokładnie wymieszać.
Sos połączyć ze śledziami i ponownie wymieszać, dodać pokrojoną drobno cebulę. Tak przygotowane śledzie zakryć ściereczką i włożyć do lodówki na 2 -3 godziny.
Ugotowane na twardo jajka obrać i drobno posiekać. Śledzie przed podaniem posypać posiekanymi jajkami i oprószyć posiekaną cebulką zieloną lub szczypiorkiem.
Smacznegoprzygotowanie około 30 minut + moczenie




Super pomysł na zbliżającego się śledzia i święta wielkanocne
OdpowiedzUsuńPyszne śledzie.
OdpowiedzUsuń