Sernik bez pieczenia , który zawsze się udaje
Mój przepis na ten sernik pochodzi ze starego zeszytu mojej babci. Sernik podbił serca mojej rodzinki i myślę że i Wasze serca podbije swoim smakiem i wyglądem.
Składniki;
1) kolorowe galaretki 3 opakowania,
2) ser biały trzy krotnie mielony 1 kg,
3) żelatyna spożywcza 3 łyżeczki,
4) cukier puder 1,5 szklanki,
5) masło 200 g,
6) śmietana 30 % 100 ml,
7) truskawki 350 g,
8) biszkopty podłużne,
9) czekolada mleczna 100 g,
Sposób przygotowania;
Biszkopty przyciąć na wysokość tortownicy.
Na samym początku przygotować galaretki.
Do każdej galaretki użyć połowę wymaganej wody (na 1 galaretkę 250 ml. wody).
Żelatynę rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody.
Masło utrzeć na puszystą masę z cukrem pudrem, do utartej masy cały czas ucierając dodawać porcjami ser wymieszać.
Ser połączyć z rozpuszczoną żelatyną, następnie podzielić na trzy części. Każdą część połączyć z ostudzoną galaretką.
Tortownicę wysmarować leciutko tłuszczem i wyłożyć biszkoptami , pozostałymi kawałkami wyłożyć dno tortownicy.
Na biszkopty wylać masę serową z zieloną galaretką ułożyć truskawki, następnie masę serową z żółtą galaretką i znowu truskawki no i na górę masę serową z czerwoną galaretką wyrównać i włożyć do lodówki do całkowitego stężenia.
Po wyjęciu górę polać rozpuszczoną w kąpieli wodnej czekoladą i udekorować całymi truskawkami.
Smacznego.Czas przygotowania około 60 minut + czas schładzania
Tortownica o średnicy 25/25 cm.

Wspaniały serniczek.
OdpowiedzUsuńWow ale przepysznie wygląda
OdpowiedzUsuńW końcu udało mi się popisać przed przyjaciółmi! Smakuje obłędnie!
OdpowiedzUsuńDziękuję Wszystkim za miłe komentarze.;)
OdpowiedzUsuńSuper przepis
OdpowiedzUsuń