Jabłkowe róże w cieście francuskim.
Dzisiaj deser - róże z jabłek w cieście francuskim. Przepis szybki i prosty. Bardzo lubię takie przepisy z ciastem francuskim. Deser w postaci róży ładnie się prezentuje na stole i dobrze smakuje. Może i Wy się skusicie na taki deser. Polecam
Składniki;
1 op. ciasta francuskiego,
2 większe jabłka,
powidła śliwkowe,
sok wyciśnięty z połowy cytryny,
cukier puder i cynamon do oprószenia,
Sposób przygotowania;
Zaczynam od przygotowania jabłek. Jabłka myję, osuszam, kroję na połówki usuwając gniazda nasienne. Następnie kroję na cienkie półplasterki.
Półplasterki dokładnie skrapiam wyciśniętym sokiem z cytryny, wkładam do garnka i zalewam wodą tak by jabłka były zakryte. Gotuję około 2 minut nie dłużej, aby jabłka się nie rozpadły. Jabłka wyjmuję na sitko i odsączam.
Ciasto francuskie po rozwinięciu tnę na szersze paski po szerokości, każdy delikatnie nie za grubo smaruję powidłami śliwkowymi, w połowie na każdym układam plasterki jabłek nakładając częściowo jeden na drugim, zakrywając pozostałą częścią ciasta.
Paski z jabłkami zwijam w rulon i wkładam do foremki na muffinki wysmarowanej delikatnie tłuszczem.
Tak przygotowane wkładam do piekarnika nagrzanego do 190 stopni na około 40 - 45 minut, zakrywając całość z góry folią aluminiową, pod koniec pieczenia folię zdjąć. Róże po upieczeniu i wystudzeniu oprószam cukrem pudrem i mielonym cynamonem.
Smacznego






Wow robi wrażenie, super
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysł na przekąskę dla rodziny!
OdpowiedzUsuń