Jabłkowe róże w cieście francuskim

 Jabłkowe róże w cieście francuskim.

Dzisiaj deser - róże z jabłek w cieście francuskim. Przepis szybki i prosty. Bardzo lubię takie przepisy z ciastem francuskim. Deser w postaci róży ładnie się prezentuje na stole i dobrze smakuje. Może i Wy się skusicie na taki deser. Polecam

Składniki;

1 op. ciasta francuskiego,

2 większe jabłka,

powidła śliwkowe,

sok wyciśnięty z połowy cytryny,

cukier puder i cynamon do oprószenia,

Sposób przygotowania;

Zaczynam od przygotowania jabłek. Jabłka myję, osuszam, kroję na połówki usuwając gniazda nasienne. Następnie kroję na cienkie półplasterki.

Półplasterki dokładnie skrapiam wyciśniętym sokiem z cytryny, wkładam do garnka i zalewam wodą tak by jabłka były zakryte. Gotuję około 2 minut nie dłużej, aby jabłka się nie rozpadły. Jabłka wyjmuję na sitko i odsączam.

Ciasto francuskie po rozwinięciu tnę na szersze paski po szerokości, każdy delikatnie nie za grubo smaruję powidłami śliwkowymi, w połowie na każdym układam plasterki jabłek nakładając częściowo jeden na drugim, zakrywając pozostałą częścią ciasta.


Paski z jabłkami zwijam w rulon i wkładam do foremki na muffinki wysmarowanej delikatnie tłuszczem.

Tak przygotowane wkładam do piekarnika nagrzanego do 190 stopni na około 40 - 45 minut, zakrywając całość z góry folią aluminiową, pod koniec pieczenia folię zdjąć. Róże po upieczeniu i wystudzeniu oprószam cukrem pudrem i mielonym cynamonem.


Smacznego



Komentarze

Prześlij komentarz