Ciastka z PRL - u
Pamiętacie czasy PRL - u
Dzisiaj właśnie polecam smaczne ciastka z lat 70. Zostały zachowane foremki na te ciasteczka i dlatego chciałam podzielić się z wami przepisem. Przepis jest prosty, szybki, nieskomplikowany, a same ciasteczka bardzo pyszne. Może co niektórzy pamiętają.?
Składniki;
1 szkl. z dziubkiem mąki pszennej, (szkl. o poj. 250 ml),
2 jajka,
1 płaska łyżeczka cukru,
1 łyżeczka cukru waniliowego,
około 3/4 szkl. wody,
Sposób przygotowania;
Składniki ciasta czyli jajka, mąkę , cukier waniliowy oraz płaska łyżeczka cukru miksujemy dolewając stopniowo wodę. Wody dolewamy tyle aby uzyskać gładkie, jednolite lejące ciasto o konsystencji gęściejszej śmietany, dodajemy sok z cytryny . ( sok z cytryny możemy zastąpić olejkiem pomarańczowym lub innym smaku).
Olej wlewamy do głębszej patelni i mocno podgrzewamy.
Do rozgrzanego oleju wkładamy foremki aby je rozgrzać, następnie foremkę zanurzamy do ciasta do 2/3 wysokości foremki i z powrotem zanurzamy do gorącego oleju. Smażymy do uzyskania złotego koloru.
Odsączamy z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.
Po wystudzeniu oprószamy cukrem pudrem.






Super ciasteczka:)
OdpowiedzUsuńAle świetny pomysł
OdpowiedzUsuń