Ciastka z PRL - u

Ciastka z PRL - u

Pamiętacie czasy PRL - u

Dzisiaj właśnie polecam smaczne ciastka z lat 70. Zostały zachowane foremki na te ciasteczka i dlatego chciałam podzielić się z wami przepisem. Przepis jest prosty, szybki, nieskomplikowany, a same ciasteczka bardzo pyszne. Może co niektórzy pamiętają.?

Składniki;

1 szkl. z dziubkiem mąki pszennej, (szkl. o poj. 250 ml),

2 jajka,

1 płaska łyżeczka cukru,

1 łyżeczka cukru waniliowego,

około 3/4 szkl. wody,

Sposób przygotowania;

Składniki ciasta czyli jajka, mąkę , cukier waniliowy oraz płaska łyżeczka cukru miksujemy dolewając stopniowo wodę. Wody dolewamy tyle aby uzyskać gładkie, jednolite lejące ciasto o konsystencji gęściejszej śmietany, dodajemy sok z cytryny . ( sok z cytryny możemy zastąpić olejkiem pomarańczowym lub innym smaku).


Olej wlewamy do głębszej patelni i mocno podgrzewamy.

Do rozgrzanego oleju wkładamy foremki aby je rozgrzać, następnie foremkę zanurzamy do ciasta do 2/3 wysokości foremki i z powrotem zanurzamy do gorącego oleju. Smażymy do uzyskania złotego koloru.

Odsączamy z nadmiaru tłuszczu na ręczniku papierowym.

Po wystudzeniu oprószamy cukrem pudrem.






 

Komentarze

Prześlij komentarz