Żeberka do obiadu.
Przepis na te pyszne żeberka pochodzi ze starego zeszytu mojej mamy. Przepis prosty, łatwy a żeberka pyszne. Mięsko rozpływa się w ustach. Polecam
Składniki;
1, 200 kg. żeberek,
3 łyżki oliwy do smażenia,
Marynata;
50 ml. dobrej jakości oliwy,
3 ząbki czosnku drobno posiekanego,
1 łyżeczka czosnku granulowanego,
sól i pieprz mielony do smaku,
1 łyżeczka z czubkiem kminku,
2 łyżki musztardy,
1 łyżka papryki wędzonej,
1/2 łyżeczki papryki ostrej,
Sposób przygotowania;
Żeberka pokroić na mniejsze kawałki, umyć, włożyć do garnka i zagotować, gotować około 10 minut.
Gdy mięso się gotuje przygotować marynatę. Do miseczki wlać olej dodać musztardę, czosnek oraz pozostałe składniki marynaty, dobrze wymieszać do połączenia wszystkich składników.
Mięso wyjąc, przestudzić i osuszyć delikatnie ręcznikiem papierowym. Włożyć do większej miski wlać marynatę i wymieszać wcierając marynatę w mięso. Miskę z mięsem zakryć ściereczką i odłożyć na co najmniej 2 - 3 godziny w celu przegryzienia smaków.
Głębszą patelnię dobrze rozgrzać razem z olejem, włożyć przygotowane żeberka, polać pozostałą marynatą, podsmażyć z jednej i drugiej strony do zrumienienia.
Następnie patelnię zakryć i smażyć żeberka do miękkości podlewając co jakiś czas gorącą lub ciepłą wodą, co jakiś czas przewracając mięso na druga stronę aby się nie przypaliło.
Gdy kostki z żeberek zaczną odchodzić od mięsa, żeberka są gotowe do spożycia.
Podawać z ziemniakami i ulubioną surówką lub z kopytkami czy kapustą razem z ziemniakami czyli z ciap kapustą.









Fajny pomysł na takie przygotowanie
OdpowiedzUsuńDziękuję serdecznie.;)
UsuńPychotka
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
UsuńPychotka takie żeberka :)
OdpowiedzUsuńDziekuję serdecznie.;)
Usuń