Zapiekanka a - la kapsalon.
Dzisiaj zapiekanka połączenie sałatki z kurczakiem, frytkami oraz startym żółtym serem. Całość zapiekana w piekarniku. Pyszne, syte, szybkie i łatwe danie. Polecam
Składniki;
sałatka z kapusty pekińskiej, ogórka i pomidora oraz sosu jogurtowo - czosnkowego,
500 g. frytek,
150 g. sera żółtego startego na tarce o dużych oczkach,
300 g. filetu z kurczaka,
przyprawa gyros,
olej do głębokiego smażenia frytek,
3 -4 łyżki oleju do smażenia kurczaka,
Sposób przygotowania;
Na początku przygotować sałatkę z podanych składników, wymieszać z sosem jogurtowo - czosnkowym. Ser żółty zetrzeć na tarce o dużych oczkach natomiast kurczaka po oczyszczeniu, umyciu i osuszeniu pokroić w kostkę, wymieszać z przyprawą gyros, zostawić na 30 minut w celu przegryzienia smaków. Następnie kurczaka podsmażyć na rozgrzanym oleju. Również frytki usmażyć w głębokim oleju. Na spód naczynia żaroodpornego rozłożyć sałatkę, na sałatkę rozłożyć podsmażonego kurczaka.
Na kurczaka usmażone w głębokim oleju frytki, górę posypać startym żółtym serem. Całość włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i zapiekać do rozpuszczenia sera.
Podawać zaraz po usmażeniu. Smacznego
Rada;
Przepis na sałatkę znajduje się na moim blogu pod nazwą ;Sałatka z kapusty pekińskiej, ogórka, pomidora oraz sosu.
Frytki możecie przygotować sami lub kupić w sklepie i upiec w głębokim oleju.



🤗
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńPyszności:)
OdpowiedzUsuńOpowiadał mi chrzestny syn, że gdy pracował w Holandii, to jego ulubionym daniem był właśnie kapsalon. Nie dość, że podobno smaczne, to jeszcze bardzo syte, i mógł potem pracować na dachu do wieczora :-D
OdpowiedzUsuń