Sernik z polewami z mlecznej i białej czekolady.
Jak kiedyś pisałam serniki to ciasto numer 1 w mojej rodzince. Staram się aby zawsze coś dodać innego. Inny wygląd, trochę inny smak , a co do jednego to musi być kakaowy spód i kakaowa kruszonka. Dlatego moje serniki są podobne do siebie nieraz wyglądem ale w smaku się różnią. Ten serniczek jest kremowy, puszysty, delikatny i bardzo smaczny. Jest polany rozpuszczonymi w kąpieli wodnej czekoladami mleczną i białą. Polecam
Składniki na ciasto;
1/2 kg. maki pszennej,
2 żółtka (białka odłożyć do masy serowej),
3 łyżki śmietany gęstej,
3 łyżki cukru drobnego,
kostka masła,
2 łyżeczki proszku do pieczenia,
3 duże łyżki z czubkiem kakao ciemnego,
Składniki na masę serową;
wiaderko 1 kg. twarogu sernikowego,
5 jajek,
1 pełna szkl. cukru, ( można więcej jak lubicie mocno słodkie ciasta),
cukier waniliowy,
200 g. masła,
budyń waniliowy Rodzinny bez cukru XXL,
Sposób przygotowania;
Tortownica prostokątna 25/ 25 cm.
Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
Mąkę przesiać do miski razem z proszkiem do pieczenia, dodać pokrojone na kawałki zimne masło, , cukier, śmietanę oraz kakao zagnieść szybko jednolite ciasto, podczas zagniatania dodać żółtka. Po wyrobieniu ciasto podzielić na dwie kule, jedną owinąć folią spożywczą i włożyć do zamrażarki, a drugą rozłożyć na spód tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Nastepnie spód ponakłuwać widelcem i włożyć do lodówki do schłodzenia na około 15 minut. po czym wyjąc z lodówki.
W między czasie przygotować masę serową. Białka oddzielić od żółtek. Żółtka zmiksowac razem z cukrem i cukrem waniliowy do białości. Nie przerywając miksowania dodać rozpuszczone, wystudzone masło, proszek budyniowy oraz porcjami dodawać twaróg. Miksować do połączenia składników.
Białka ubić na sztywną masę ze szczyptą soli dodając 2 białka pozostawiane z ciasta kruchego ( to razem będzie 7 białek). Ubite białka już nie miksując tylko łyżką drewnianą połączyć z masą serową.
Tak przygotowaną masę serową przełożyć na przygotowany spód.
Na wierzch zetrzeć na dużych oczkach tarki ciasto z zamrażarki.
Ciasto włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec około 60 minut. Po upieczeniu piekarnik wyłączyć uchylić drzwiczki piekarnika i studzić sernik około 30 minut. po czym wyjąć i odłożyć do wystudzenia.
Czekoladę mleczna jak i białą rozpuścić osobno w kąpieli wodnej, dodając do każdej po 3 duże łyżki śmietany 30 %. Po całkowitym rozpuszczeni czekoladami polać sernik i odłożyć do całkowitego wystudzenia.








To będzie pyszne, mniam
OdpowiedzUsuńBardzo serdecznie dziękuję było pyszneee.;)
UsuńPrzepyszny serniczek:)
OdpowiedzUsuńDo Twojego sernika przymierzam się już od dawna, bo wygląda baaardzo apetycznie! No muszę go wreszcie upiec:):):)
OdpowiedzUsuń