Schab gotowany w wodzie połączonej z mlekiem.
Schab w przybliżeniu
Pyszna wędlina przygotowana domowym sposobem. Jest to schab gotowany w wodzie z dodatkiem mleka. Schab jest soczysty, kruchy i bardzo smaczny. Polecam
Składniki;
około 1,5 kg. schabu bez kości,
2 szkl. wody, ( szkl. o poj. 250 ml),
600 ml. mleka,
2 duże łyżki soli,
1 łyżka czosnku granulowanego,
2 liście laurowe,
3 ziarenka ziela angielskiego,
2 ziarenka pieprzu czarnego,
1 cebula,
2 ząbki czosnku,
Sposób przygotowania;
Schab oczyszczamy, ścinamy tłuste miejsca, myjemy i osuszamy ręcznikiem papierowym. Następnie nacieramy solą i czosnkiem granulowanym. Przekładamy do miski, zakrywamy ścierką i odkładamy do lodówki na kilka godzin.
Do garnka wlewamy wodę i doprowadzamy do zagotowania, dodajemy mleko obraną, pokrojoną na ćwiartki cebulę, obrane i przekrojone na połówki ząbki czosnku, dodajemy ziarenka ziela angielskiego oraz ziarenka pieprzy i liście laurowe. Nastepnie do garnka wkładamy schab wyjęty z lodówki.
Gotujemy na małym ogniu 1 godzinę. Po tym czasie ogień wyłączamy zostawiając schab w garnku do całkowitego wystudzenia. Po wystudzeniu wyjmujemy na talerz osuszamy.
Po osuszeniu możemy kroić i zajadać.
Smacznego






Świetnie
OdpowiedzUsuńDziękuję.;)
UsuńPrzepyszna domowa wędlina :)
OdpowiedzUsuńTak przyrządzanego schabu jeszcze nie widziałam, aż ciekawość mnie bierze jak on smakuje, bo wygląda całkiem obiecująco! Muszę wypróbować.
OdpowiedzUsuń