Marchewkowy torcik imieninowy.
Marchewkowy torcik przygotowałam dla sąsiadki na jej imieniny. Puszysty biszkopt marchewkowy przełożony kremem śmietankowym. Góra obficie posypana rozkruszonym biszkoptem i udekorowana kwiatkami z marchewki. Torcik przepyszny w smaku a sąsiadka zaskoczona i zadowolona. Polecam
Torcik w przekroju.
Składniki;
4 jajka,
2 szkl. maki o poj. 250 ml,
3/4 szkl. cukru,
cukier waniliowy,
2 szkl. startej marchewki, ( po obraniu),
1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej,
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia,
180 g. dobrego masła,
tłuszcz do wysmarowania tortownicy,
1 łyżka mąki do oprószenia tortownicy,
Krem śmietanowy;
500 ml. dobrze schłodzonej kremówki 30 %,
2 łyżki cukru pudru,
2 op. śmietan - fix,
Przygotowanie;
Składniki o temperaturze pokojowej;
Jajka ubić do białości z cukrem i cukrem waniliowym, dodać startą na tarce o dużych oczkach marchewkę, delikatnie wymieszać. Masę połączyć z mąką wymieszaną z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną. Dodać rozpuszczone letnie masło. Całość wymieszać do połączenia wszystkich składników. Nastepnie masę przełożyć do wysmarowanej tłuszczem i oprószonej mąką tortownicy o średnicy 18cm. Ciasto włożyć do piekarnika nagrzanego do 190 stopni i piec około 45 -50 minut, a najlepiej do suchego patyczka. Po upieczeniu i wystudzenia z ciasta ścinamy górę tak około od 3 mm - 0,5 cm. rozkruszając w dłoniach na posypkę. Pozostałe ciasto przekroić na trzy blaty.
Przygotowanie kremu śmietanowego;
Dobrze schłodzoną śmietanę 30 % ubić z cukrem pudrem na sztywno. Pod koniec ubijania dodać śmietan fix -y.
Składanie torciku;
Blaty marchewkowe przełożyć kremem śmietanowym, układając jeden na drugim. Górę i boki obsypać kruszonką przygotowaną ze ściętego z góry biszkoptu. Udekorować kwiatkami z marchewki. Włożyć do lodówki na co najmniej 3 - 4 godziny. w celu schłodzenia.
Smacznego.
Rada;
Dobrze sprawdzi się również krem budyniowy, u mnie lubią krem śmietanowy.




Wow,super, naprawdę robi wrażenie
OdpowiedzUsuńMiło mi to słyszeć. Dziękuję.;)
UsuńWspaniały torcik:)
OdpowiedzUsuńBardzo serdecznie dziękuję.;)
UsuńCoś innego super
OdpowiedzUsuńBardzo serdecznie dziękuję.;)
UsuńNo piękny ten torcik i na pewno przepyszny!
OdpowiedzUsuń