Kiełbasa parzona biała w cieście drożdżowym.
Składniki;
Ciasto drożdżowe;
mąka pszenna 500 g,
masło prawdziwe 100 g,
jajka duże 2,
mleko ciepłe 250 ml,
cukier 3 duże łyżki,
drożdże świeże 40 g,
Dodatkowo;
4 sztuki kiełbasy parzonej białej,
ulubione przyprawy do oprószenia ciasta,
1 rozbełtane jajko,
Sposób przygotowania;
Do ciepłego mleka wsypać cukier, wkruszyć drożdże i 1 łyżkę mąki wymieszać i zostawić do podwojenia objętości i drożdże zaczną pracować. Do miski przesiać mąkę , dodać pozostałe składniki oraz pracujące już drożdże.
Całość wyrabiać na gładkie, jednolite ciasto.
Ciasto zakryć ścierką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. (Pamiętajcie że dobrze wyrobione ciasto odchodzi od rąk i ścianek miski). Wyrośnięte ciasto przełożyć na stolnicę oprószoną mąką.
Jeszcze raz wyrobić - przemieszać. Ciasto podzielić na porcje. Każdą rozkładać na wielkość kiełbasy.
Nastepnie kiełbasę owinąć ciastem, ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Każdą posmarować rozbełtanym jajkiem, oprószyć ulubionymi przyprawami.







Wspaniały przepis
OdpowiedzUsuńDziękuję bardzo.;)
UsuńSuper przepis
OdpowiedzUsuńMiło mi, dziękuję.;)
Usuń