Kiełbasa parzona biała w cieście drożdżowym.

 Kiełbasa parzona biała w cieście drożdżowym.


Tak przygotowaną kiełbasę białą jadłam u znajomej. Bardzo mi smakowała i postanowiłam przygotować w domu dla mojej rodzinki. Wyszła bardzo smaczna. Ciasto mięciutkie i puszyste w środku, a z zewnątrz o chrupiącej brązowej skórce. Polecam

Składniki;

Ciasto drożdżowe;

mąka pszenna 500 g,
masło prawdziwe 100 g, 
jajka duże 2,
mleko ciepłe 250 ml,
cukier 3 duże łyżki,
drożdże świeże 40 g,

Dodatkowo; 

4 sztuki kiełbasy parzonej białej,
ulubione przyprawy do oprószenia ciasta,
1 rozbełtane jajko,


Sposób przygotowania;

Do ciepłego mleka wsypać cukier, wkruszyć drożdże i 1 łyżkę mąki wymieszać i zostawić do podwojenia objętości i drożdże zaczną pracować. Do miski przesiać mąkę , dodać pozostałe składniki oraz pracujące już drożdże. 


Całość wyrabiać na gładkie, jednolite ciasto. 




Ciasto zakryć ścierką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. (Pamiętajcie że dobrze wyrobione ciasto odchodzi od rąk i ścianek miski). Wyrośnięte ciasto przełożyć na stolnicę oprószoną mąką.


Jeszcze raz wyrobić - przemieszać. Ciasto podzielić na porcje. Każdą rozkładać na wielkość kiełbasy.


Nastepnie kiełbasę owinąć ciastem, ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Każdą posmarować rozbełtanym jajkiem, oprószyć ulubionymi przyprawami. 


Włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec około 40 - 50 minut, a najlepiej do suchego patyczka i ładnego przypieczenia ciasta.

Smacznego. 



 





Komentarze

Prześlij komentarz