Kanapeczka.

Kanapeczka.



Kanapka przygotowana z płatków owsianych, jajek oraz twarogu półtłustego. Obłożona sałatą zieloną, szyneczką oraz ogórkiem zielonym, dodatkowo posmarowana serkiem Almette. Jest szybka, prosta w przygotowaniu, ale też bardzo smaczna. Kanapka może być pożywnym smacznym śniadaniem czy na kolacją, albo można ją zabrać do pracy. Polecam

Składniki;

100 g. twarogu półtłustego,
300 g. płatków owsianych (najlepiej górskie),
2 jajka, 
sól i pieprz świeżo mielony do smaku,
serek Almette do posmarowania,
2 liście sałaty,
2 plasterki szynki,
ogórek zielony,

Sposób przygotowania;

Twaróg przełożyć do miski, dodać pozostałe składniki i wymieszać do połączenia składników. Twaróg można rozgnieść widelcem jeżeli wolicie.


Opiekacz elektryczny wyłożyć papierem do pieczenia, posmarować delikatnie olejem i rozłożyć przygotowaną masę. 


Nastepnie zamknąć i zapiekać do zbrązowienia. Otworzyć wyjąć i przestudzić.


Posmarować serkiem. 


Rozłożyć liście sałaty, szynkę oraz plasterki ogórka zielonego.


Przekroić na pół i złożyć w kanapkę. 

Smacznego




Komentarze

Prześlij komentarz